Садио Мане хваща гърлото на съперника, но избягва червен картон, докато Ал-Наср отпада от Шампионската лига
The Mirror | 2024-03-12 | 09:20:09

Садио Мане имаше късмета да избегне червен картон, след като сграбчи опонент за гърлото по време на гневна конфронтация.

Мане играеше за Ал-Насър в реванша от четвъртфиналите на Шампионската лига на АФК срещу Ал-Айн от ОАЕ в понеделник, когато загуби дисциплината си. Бившият нападател на Ливърпул получи жълт картон от рефера, след като сложи ръка около врата на резервата на Ал-Айн Саид Джума.

Мениджърът на Ал-Айн Ернан Креспо видя инцидента и беше видян да се обръща към рефера, като го възпроизвежда в кулоарите. Съотборниците на Мане се опитаха да го успокоят и той избегна по-нататъшно наказание, но това все пак беше нещастна нощ за Ал-Наср, който загуби с дузпи и напусна състезанието.

Отборът на Саудитска Арабия влезе в мача с пасив от 1-0, за да преобърне от първия мач в ОАЕ, но се оказа, че губи с общ резултат от 3-0 след удара на полувремето чрез двубой от Суфиан Рахими. Това им остави планина за изкачване и те се справиха добре.

Абдулрахман Гарийб върна гол преди почивката и автогол на вратаря Халид Ейса и нисък пряк свободен удар от бившия защитник на Манчестър Юнайтед Алекс Телес направиха нещата изравнени на общ резултат 3-3, за да пратят мача в продължения след като Кристиано Роналдо някак си пропусна рикоширана топка от три ярда.

Драмата продължи с изгонването на Айман Яхя от Ал-Наср за удар с два крака и гостите си помислиха, че са спечелили, когато Султан Ал-Шамси отбеляза в 103-та минута, за да направи 4-3. Но Роналдо компенсира предишния си пропуск – един от 13-те опити за гол – като отбеляза от дузпа в 118-ата минута, за да изпрати мача на Al-Awwal Park до дузпи.

Роналдо се извини на Al -Феновете на Наср след гол, но той беше единственият, който се появи с някаква заслуга при дузпите, тъй като другите звездни играчи на Ал-Наср Телес, Отавио и Марсело Брозович не успяха да отбележат. Ал-Айн вкара три пъти, за да вземе дузпите 3-1 и да резервира полуфинал в Шампионската лига на АФК срещу Ал-Хилал или Ал-Итихад, и двата от Саудитска Арабия.

През другото полувреме на равенството, южнокорейските страни Jeonbuk Motors и Ulsan Hyundai играят във вторник с резултат 1-1 от първия мач, докато японският Yokohama F Marinos, който се ръководи от Harry Kewell, ще се надява да защити преднината си от 2-1 срещу Страната от китайската Суперлига Шандонг Тайшан.

След като бяха изхвърлени от Шампионската лига на АФК, Ал-Наср ще насочат фокуса си към Професионалната лига на Саудитска Арабия, където са на второ място след избягалите лидери Ал-Хилал. Лидерите остават непобедени с рекорд от 21 победи и две равенства от техните 23 мача и изглежда се придвижват към титлата с 12 точки преднина.

и получавайте ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия