Сет Луго спечели водеща в AL 7-ма победа, тъй като Кралските клубове победиха А с 5-3 и преместиха 9 мача над .500
AP News | 2024-05-19 | 03:48:48

КАНСАС СИТИ, Мисури (AP) — Сет Луго удари 10 и спечели своето лидерство в Американската лига седма победа, когато Канзас Сити Роялс победи Оукланд Атлетикс с 5-3 в събота вечер.

Роялс се подобриха до 28-19, девет игри над 0,500 за първи път от края на сезон 2015, когато спечелиха Световните серии. Канзас Сити също постигна своята осма серия победа за сезона, марка, която Royals не достигнаха до средата на септември през 2023 г.

Оукланд загуби седмия си пореден мач, най-дългото занасяне на А за сезона.

Луго (7-1) допусна два ръна при шест попадения с разходка в 5 2/3 ининга. 34-годишният десничар имаше своя втори пореден мач с двуцифрен резултат и стана осмият питчър на Royals, постигнал това постижение. Джеймс МакАртър записа 11-ото си спасяване.

Рос Стриплинг (1-8) спечели водещата си осма загуба в лигата. 34-годишният десничар допусна четири ръна при девет удара без пробив и два страйкаута в пет плюс ининга.

Роялс стигнаха до Стриплинг за чифт рънове в първия. Майкел Гарсия и Боби Уит младши започнаха със сингъл. След като бегачите напреднаха до второ и трето място на граундаут, Салвадор Перес влезе и в двата с едно поле наляво.

Атлетикс отговориха във второто. Зак Гелоф направи двойно, преди Сет Браун да вкара четвъртия си домакин за сезона, удар от 445 фута в центъра на полето, за да изравни резултата.

Кралските клубове си върнаха преднината в петия, когато Вини Паскуантино щракна 0-за-14 спад с две аут линии драйв сингъл, който вкара Гарсия. Роялс добавиха преднина в шестата на RBI сингъл на Нелсън Веласкес, който вкара Майкъл Маси, който поведе със сингъл.

Атлетикс затвори в седмия кръг на сингъл на RBI от Брент Рукър. Но Роялс си върнаха този пробег при водещ хоумрън на Кайл Исбел, негов четвърти, в края на седмия.

СЛЕДВА:

Атлетикс и Роялс ще затворят своите серия от три игри неделя следобед. Athletics ще изпрати LHP JP Sears (3-2, 3.96 ERA) на могилата, за да се изправи срещу RHP Brady Singer (3-2, 2.84 ERA).