Сезонът на Челси от две полувремена завършва с гарантирано място в Европа, но ще бъде ли достатъчно, за да спаси Маурисио Почетино?
Снимка: dailymail.co.uk
Daily Mail | 2024-05-19 | 21:04:36

В кое състезание ще се състезават , не можем да кажем със сигурност. Ако Манчестър Сити спечели финала за ФА Къп, това ще бъде Лига Европа. Ако Манчестър Юнайтед спечели, Лига на конференциите Европа го чака. Почетино може само да се надява, че това е достатъчно, за да го спаси, когато се очаква да се срещне със собствениците тази седмица, за да прегледат кампанията.

52-годишният Аржентинецът разкри след този мач, че е вечерял с Тод Боели в петък вечерта в Лондон, въпреки че се надява, че това няма да се окаже последната му вечеря.

Тиаго Силва правеше своя финал изяви за Челси срещу Борнмът

Бразилецът реши да напусне Стамфорд Бридж в края на сезона, приближавайки се до четири успешни години в западен Лондон

Привържениците на сините почетоха защитника-ветеран с банер на трибуните преди мача

"Беше много хубава вечеря", каза Почетино за срещата му с Boehly. „Но не знам за слуховете за прегледа.

Борнмът (4-2-3-1): Нето 5.5; Арънс 5 (Скот 70, 6), Забарни 5,5, Сенеси 5,5 (Кели 84), Керкез 5; Кристи 6, Кук 6; Семеньо 5, Клуйверт 6 (Уатара 59, 6), Таверние 6 (Соланке 59, 6); Unal 6 (Billing 69, 6)

Замени (не се използват): Травърс, Файвър, Смит, Хил

Голмайстори: Бадиашиле (49 og)

Жълти картони: Семеньо, Керкез, Сенеси

Мениджър: Адони Ираола 5.5

Съдия: Антъни Тейлър 6Публика: 39 724

Моите служители утре летят за празниците си. Ще остана в Лондон още няколко дни. Винаги съм отворен. Телефонът ми ще бъде включен.“

Почетино говори за гордостта си от това как играчите на Челси са се подобрили през втората половина на този сезон, като загубиха само един от последните им 15 мача във Висшата лига.

Челси обаче не крие, че амбициите им са над шесто място.

Собственикът дори написа колона във вчерашната програма, в която очертава как не искат да се задоволят с нищо по-малко от състезание за Висшата лига.

Дали Почетино е мениджърът, който ще изпълни това желание, е въпрос, който те сега трябва да си зададат.

Почетино показа любезността си, когато по-малко от час преди началото на мача влезе в медийната зала, за да връчи плакет на Брайън Пулман, пресаташето, който започна работа за Челси през 1968 г., но щеше да се пенсионира след това финален мач.

Както и с Брайън, имаше нежно сбогуване със Силва, като привържениците разкриха не един, а два гигантски банера в двата края на Стамфорд Бридж за да покажат признателността си към 39-годишния бразилец.

С помощта на Силва Челси пое контрола над това състезание от самото начало, а Борнемут най-накрая беше пробит 17-та минута.

Ходът започна с пас на Николас Джаксън отзад към Рахийм Стърлинг, който беше победен до топката, когато вратарят на Борнемут Нето се втурна от наказателното поле, за да изчисти .

Моисес Кайседо даде брилянтен старт на сините със зашеметяващо усилие от далечно разстояние само след 17 минути

Колумбиецът беше нападнат от своите съотборници, след като вкара първия си гол във Висшата лига за сините по зрелищен начин

Босът на Борнемут Андони Ираола не беше впечатлен от това, което видя от своя отбор в ранните размени

Рахийм Стърлинг отбеляза завръщането си в титулярните 11 с осмия си гол в лигата през кампанията

Кайседо пое топката на топката по средата на линията, докато публиката го приканваше да стреля от 50 ярда.

article image

Той направи това, което беше казано, отбелязвайки най-далечния гол във Висшата лига след Уейн Рууни за Евертън срещу Уест Хям през ноември 2017 г. .

Водейки с 1-0 на почивката, таблицата на Висшата лига за първите полувремена този сезон би поставила Челси в челната четворка.

За второто полувреме те са по-близо до зоната на изпадащите, а Борнемут трябваше да изравни чрез Енес Унал в рамките на две минути след подновяването.

Челси оцеля в този страх, след което се втурна към другия край, за да направи 2-0 със Стърлинг, като направи първия си старт от март, карайки срещу Макс Арънс, преди да стреля през краката на Нето .

Още една минута по-късно Борнемут направи 2-1, когато ударът на Унал видя Беноа Бадиашиле случайно да отклони топката извън Джордже Петрович.

Как Борнемут не изравни в добавеното време, само те си знаят. Първо Данго Уатара видя удара си спасен от Петрович.

29-годишният футболист претърпя разочароващ сезон на Стамфорд Бридж, но беше във форма, за да удвои предимството на Челси в неделя

Борнемут намери път обратно към равенството благодарение на автогол на Беноа Бадиашиле (вляво)

В сезон на огромни трудности Маурисио Почетино изведе Челси до финал в топ 6

Тогава Райън Кристи си помисли, че се кани да пусне отскочилата топка, когато Конър Галахър се плъзна, за да блокира. Тогава най-накрая Доминик Соланке стреля над гредата, когато вратата зееше.

Сякаш вратата на Челси имаше силово поле около себе си. Победата беше потвърдена и сега можем само да чакаме да разберем дали Почетино ще получи шанса да вземе в тези европейски вечери, които сега е осигурил за този клуб.

Източник: dailymail.co.uk