Сиакам помага на Пейсърс да победят Никс със 116-103 в мач 6, за да изпратят полуфиналите на Източната конференция до краен предел
AP News | 2024-05-18 | 05:32:19

ИНДИАНАПОЛИС (АП) — Паскал Сиакам имаше 25 точки и седем борби, Майлс Търнър добави 17 точки и осем борби, а Индиана Пейсърс обърна масата срещу Ню Йорк Никс с победа със 116-103 в петък вечер, за да изравни полуфиналите на Източната конференция с 3-3.

Решаващият мач 7 ще се играе в неделя в Медисън Скуеър Гардън.

Индиана влезе в играта, решена да съвпадне с интензитета и физическия стил на отскок на Ню Йорк след загуба с 30 точки в мач 5. Пейсърс изпревариха Ню Йорк за предимство на отскоците 44-37 и дори държаха леки 14 -13 предимство в офанзивен край, след като беше доминиран на стъклото в игра 5.

Тайрис Халибъртън и Андрю Нембхард отбелязаха по 15 точки, като Немхард записа шест борби и направи шест асистенции, докато Индиана запази перфектната си позиция домакинският рекорд след сезона непокътнат от 6-0. Халибъртън имаше девет асистенции.

Джейлън Брънсън отново поведе Никс със сериозен недостиг, като вкара 31 точки при стрелба 11 от 26, след като пропусна последните си 11 удара през първото полувреме. Дюс Макбрайд добави 20 точки, а Донте Ди Винченцо имаше 17, но Джош Харт напусна през четвъртата четвърт с, както казаха Никс, болки в корема.

Никс ​​загубиха девет поредни плейофни мача в Индиана, но сега се завръщат в градината, където играха значително по-добре.

На Пейсърс не отне много време, за да покажат, че това състезание ще бъде различен. Те изпревариха Ню Йорк рано, събирайки загубени топки и ги превръщайки в бързи точки, докато поведоха с 42-41 след втората тройка на Халибъртън в мача. Последвалата серия 16-7 помогна на Пейсърс да поведат с 61-48 на полувремето и никога повече не изоставаха.

Брансън отскочи през второто полувреме, вкарайки Никс в рамките на 61-56, след като направи два коша и наказателно хвърляне.

Но Нембхард и Халибъртън отговориха с последователни 3s, за да възстановят разликата от 11 точки и Никс никога повече не се съревноваваха.

Това беше трети пореден мач, решен с двуцифрен резултат, след като първите три бяха с разлика от една точка.

Ню Йорк отново игра без четирима ключови играчи поради контузии — нападателите О. Г. Ануноби, Боян Богданович и Джулиус Рандъл и резервен център Мичъл Робинсън. Само Ануноби, който контузи лявото си сухожилие през второто полувреме на мач 2 и не е играл оттогава, изглежда има шанс да се завърне в неделя.

Треньорът Том Тибодо каза, че Ануноби продължава да върши „лека работа“ докато се опитва да се възстанови.