Стюарт помага на Ню Йорк да победи отново Индиана с 91-80 въпреки силната игра на Кейтлин Кларк
AP News | 2024-05-18 | 21:16:18

НЮ ЙОРК (АП) — Бреана Стюарт вкара 24 точки, за да поведе балансирана атака на Ню Йорк, когато Либърти победи Кейтлин Кларк и Треската на Индиана 91-80 в събота пред разпродадена публика.

Това беше втората поредна среща между отборите, които завършиха домакински и домакински сет. Индиана загуби в четвъртък с 36 точки, но беше по-конкурентоспособна в този случай, благодарение на силните усилия на Кларк.

Тя завърши с 22 точки – най-много в младата си професионална кариера – и остана с осем асистенции и шест борби. Тя също имаше осем проиграни топки.

Избраната номер 1 в драфта на WNBA влезе в играта със средно 14,5 точки, 4,5 асистенции и 3,5 борби за Fever (0-3).

Това беше първият път, когато Кларк играеше в Ню Йорк (3-0), тъй като Айова никога не е играла в града, нито го е правила, когато е била в гимназията или с нейния отбор на AAU.

„Тази арена е невероятна. За мен ще бъде забавно да обиколя всички нови арени на WNBA и някак си да отметна кутията“, каза Кларк. „Това със сигурност е едно, което определено е там. Знам, че публиката ще бъде невероятна тази вечер, така че просто му се насладете.“

Кларк извади куп спортни знаменитости в играта, включително Били Джийн Кинг, Сю Бърд, Меган Рапино, Мишел Уи Уест и Доун Стейли. Актьорът Джейсън Съдейкис, който отиде на няколко от мачовете на Кларк в колежа, също присъства.

Водещият голмайстор за всички времена на NCAA Division I им даде много за гледане през първата четвърт. Тя изглеждаше комфортно, отбелязвайки 10 точки, като отбеляза четири от петте си удара през периода. Кларк, който имаше само девет точки в мача между отборите в четвъртък, също отбеляза тройка с лого, точно след отсъден фаул.

Разиграването беше прегледано и беше счетено, че ударът е дошъл след фаула, така че дълбокото 3 не се зачете.

Въпреки силните начални усилия, Индиана изоставаше с 33-22 след една четвърт и беше надолу с 57-37 на половината. Ню Йорк отбеляза 56% удари през първото полувреме, включително 12 от 18 удара зад линията за 3 точки.

Не стана много по-добре през второто полувреме, тъй като Либърти продължи да стреля добре и да отбелязва 3s. И петимата титуляри на Ню Йорк отбелязаха поне две тройки в мача. Индиана така и не стигна до едноцифрен резултат, но Кларк удиви публиката с две дълбоки тройки, които предизвикаха ох и аах.

Треска: завръща се у дома, за да бъде домакин на Connecticut Sun в понеделник вечер.

Либърти: домакинства Сиатъл в понеделник вечер.