Тайгър Уудс е изправен пред битка за излизане от турнира Мастърс, тъй като Макс Хома повежда безспорно
Breaking News | 2024-04-12 | 22:32:49

Тайгър Уудс се бореше да направи рекордно 24-то поредно прекъсване в турнира Мастърс в друг брулен от вятъра ден на Аугуста Нешънъл.

Уудс беше един от 27-те играчи, които не успяха да завършат първите си рундове в четвъртък след дълго забавяне във времето, 15-кратният голям победител покри първите си 13 дупки в една под пара.

Играта беше подновена в 07:50 местно време (12:50 BST ) в петък и Уудс удари 14-ти след тромав чип от малко от зеленото, преди да се бори за равенство на 15-ти след друг неправилно преценен подход.

След това Уудс остави бърди путове на 16-ти и 17-ти далеч от дупката, преди да хвърли удар на последния, след като не успя да се издигне и слезе от бункер от зелената страна.

Това даде на 48-годишния играч възможност да отвори 73 и само 49 минути за почивка, зареждане с гориво или тренировка, преди да получи втория си рунд, който започна с два пара и бърди на третия.

Уудс удари четвъртия пар-три, след като пропусна грийна със своя подходи и пусна още един удар на петия, след като намери бункер от тройника, но се поправи със стил, като влезе за птиче на шестия.

Тайгър Уудс се връща на едно над равенство с чип-ин птиче на номер 6. #themasterspic.twitter.com/h4G5CrbgdJ

— The Masters (@TheMasters) 12 април 2024 г.

Влакче в увеселителен парк продължи с боги на седмия и бърди на пар-пет осми, последван от само трети пар на рунда на деветия след като удари подхода си в зрителите вдясно от грийна.

При един над пар Уудс направи два изстрела в рамките на ранната прожектирана линия, докато играещият партньор Макс Хома се озова категорично начело след ранно спъване от Брайсън ДеШамбо.

Хома, който бе ударил 16-ти и 17-ти по пътя си към завършване на отваряне 67, победи втория и четвъртия във втори рунд, за да се подобри до седем под пара, като ДеШамбо последва три пара с a боги на четвъртия.

Бившият шампион Джордан Спийт се насочваше към едва второто си пропуснато попадение в 11 участия на Мастърс, след като направи четворна боги деветка на 15-ти.

Spieth удари третия си удар отдалече, отби се обратно през грийна във водата и след като изпълни дузпа, удари още веднъж шестия си удар над грийна.

Оттук нататък победителят от 2015 г. направи тройка и след като в крайна сметка се разписа за началните 79, остана със седем над пара в средата на втория си рунд.

Оупън шампионът Брайън Харман се справи още по-зле, като загуби седем удара в последните три дупки за публикуване на отваряне 81.