Уайът Джонстън, Джейсън Робъртсън отбелязаха по два гола при победата на Старс с 6-3 над Шаркс
AP News | 2024-03-27 | 07:40:18

САН ХОСЕ, Калифорния (AP) — Уайът Джонстън и Джейсън Робъртсън отбелязаха по два гола, Джейми Бен добави гол и две асистенции, и Далас Старс победиха Сан Хосе Шаркс с 6-3 във вторник вечерта за петата си поредна победа.

Далас пое еднолично първото място в Централната дивизия с две точки пред Колорадо Аваланш, който загуби у дома срещу Монреал.

Сан Хосе загуби осем поредни мача и 17 от 18.

Отборите комбинираха шест гола във втория период, като звездите отговориха след акулите два пъти го превърна в игра с един гол. Бен удари шайбата от въздуха, след като тя беше отразена отпред, след което асистира за втория гол на Джонстън в мача с обратен пас от бекхенд при отдаване и тръгване, което постави Джонстън сам срещу Макензи Блекууд. Това даде преднина на Далас с 5-3 за третия.

Бен удължи поредицата си от голове до пет мача, най-дългата му от 2014 г. насам. 34-годишният капитан на Старс и 20-годишният Джонстън бяха навсякъде по леда, обединявайки половината от головете на Далас.

Робъртсън направи 6-3 с мощен гол в третия, вторият му за вечерта.

Мейсън Марчмент също вкара за Звездите. Головете на Сан Хосе бяха Александър Барабанов, Уилям Еклунд и Клим Костин.

Скот Уеджууд направи 19 спасявания за Далас. Блекууд спря 35 изстрела за Акулите.

Джонстън вкара първи за Звездите при пробив с ръка, след като Бен блокира удар в защитната зона.

Marchment даде преднина на Далас с 2-0 във втория мач със зрелищно индивидуално усилие, премахвайки Нико Щурм в центъра на леда и пързаляйки се около Кайл Бъроуз, преди да победи Блекууд.

Тайлър Сегуин беше драскан за Звездите като предпазна мярка. Сегуин игра в последните три мача, след като пропусна предишните 11 поради контузия в долната част на тялото.

Звезди: Посетете Ванкувър Кенъкс в мач на лидерите в дивизията на Западната конференция в четвъртък вечер.

Sharks: Посетете Minnesota Wild в четвъртък вечер.