Уориърс преодоляха ранното изхвърляне на Дреймънд Грийн, за да победят Меджик, 101-93
AP News | 2024-03-28 | 03:57:04

ОРЛАНДО, Флорида (AP) — Андрю Уигинс вкара 23 точки, Стивън Къри направи последните два коша в мача в стрелба вечер и Голдън Стейт Уориърс преодоляха ранното изгонване на Дреймънд Грийн, за да победят Орландо Меджик със 101-93 в сряда.

Грийн, който пропусна 16 мача, след като беше наказан от НБА през декември, беше изгонен 3:36 за оспорване на фаул на Уигинс. Това беше четвъртото изгонване на Грийн за сезона.

Къри направи удар с кроше с 1:09, за да стигне до 98-93 и добави тройка с 34 секунди до края за финалните точки. Той имаше 17 точки – 6 от 18 от игра – и 10 асистенции.

Коул Антъни поведе Орландо с 26 точки и 8 борби. Паоло Банчеро записа 15 точки и осем борби. Обратният скок на Антъни донесе Меджик на точка с 2:41 преди края.

Уориърс, държащи 10-то място в Западната конференция, спечелиха за 20-и път в 35 гостуващи мача. Вкъщи са на 18-19.

Банчеро вкара в играта, но това беше последният гол от игра на Орландо за периода. Меджик вкараха 3 за 22 през първата четвърт и изостанаха с 27-11.

Воините имаха преднина от 17 точки в средата на третата четвърт. Антъни върна Меджик с няколко тройки, кражба от задна зона и полагане.

Покриването на Франц Вагнер намали до 82-80 с 6:40 до края,

Уориърс играха без нападател Джонатан Куминга, който пропусна първия си мач от 30 октомври насам заради възпалено ляво коляно.