Янсен води Джейс до победа с 9-3 срещу Уайт Сокс
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2024-05-20 | 23:59:04

ТОРОНТО – Дани Янсен се наслади на мач с три удара, пет RBI, който включваше хоумър с два ръна, а титулярът Хосе Бериос спечели за първи път в месец, тъй като Торонто Блу ​​Джейс победиха Чикаго Уайт Сокс с 9-3 в първата серия от три мача в понеделник.

Даултън Варшо също удари Хоумър с два ръна като Блу ​​Джейс (21 -25) спечелиха последователни мачове за първи път от 28-29 април, но останаха на последно място в източната дивизия на Американската лига.

Уайт Сокс (14-34), последно в централната дивизия на AL, загубиха четвъртата си поредна победа.

Бериос (5-3) спечели първата си победа, откакто спечели четвъртия си мач на 20 април. Неговото представяне от шест ининга и 100 терена донесе три работи с осем попадения с две проигравания и седем удара.

Erick Fedde (4-1) загуби за първи път този сезон. Той постигна пет ръна при седем попадения с две проигравания и страйк аут в шест ининга.

Уайт Сокс грабнаха предимство с 1-0 във втория ининг. Пол ДеДжонг, който отиде 3 за 4 с два RBI, се отдели с два аута и открадна втора база.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

Кори Лий вкара своя съотборник с единичен удар в центъра.

Сините Джейс вкараха два гола в половината от ининга и добавиха още два в третия. Варшо записа своя осми хоумрън, удар от два ръна към десния център.

В третия ининг Янсен удвои Кевин Киермайер, а Владимир Гереро-младши чукна Янсен със сингъл отдясно.

Чикаго направи 4-2 в четвъртия ининг. Гавин Шийтс поведе от рамката с удвояване точно след като Джордж Спрингър се гмурна и пропусна топката пред себе си. Шийтс вкара сингъл на DeJong.

Торонто възстанови преднината си от три ръна в шестия ининг преди 36 933 с отворен покрив в Rogers Centre. Гереро поведе с разходка и вкара при тежкия двоен удар на Бо Бишет в центъра на полето.

Бишет отбеляза 3 за 3 в атаката на Сините Джейс с 12 удара.

Играта на Бериос приключи, след като той предаде водещ хоумър на DeJong в седмия и остави следващия удар. Йими Гарсия отстрани следващите трима Уайт Сокс.

Янсен разби петия си хоумър от рилиъра Джордан Лейзър, удар от два ръна с два аут в лявото поле в седмия ининг и осигури сингъл от два ръна в осмия.

ОТЧЕТ ЗА ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ

Мениджърът на Блу Джейс Джон Шнайдер беше доволен от напредъка на контузените питчъри Чад Грийн (дясно рамо) и Боудън Франсис (дясна предмишница) с Triple-A Бъфало.

И двамата очакват да играят отново в сряда. Ако не претърпят неуспехи, те може да се върнат при Blue Jays по-късно през седмицата.

НА ПАЛУБА

Левичарят Yusei Kikuchi (2-3) ще започне за Blue Jays в средата на серията от три мача с Уайт Сокс във вторник вечерта. Southpaw Garrett Crochet (4-4) ще вземе могилата за Чикаго.

Този доклад от The Canadian Press е публикуван за първи път на 20 май 2024 г.

Източник: globalnews.ca