Яростният Жозе Моуриньо беше изгонен за избухване на гняв, преди да пренебрегне медийните си задължения
The Mirror | 2024-01-08 | 10:12:34

Жозе Моуриньо пренебрегна медийните си задължения, след като беше изгонен за пореден път, когато Рома беше задържан от Аталанта.

Рома изостана само с осем минути, когато Teun Koopmeiners засече с глава центриране на Алексей Миранчук покрай Руи Патрисио. Домакините се върнаха на ниво шест минути преди почивката, когато Матео Руджери фаулира Рик Карсдорп в наказателното поле.

Пауло Дибала се активизира, за да вкара изравнителния гол от място, като нито една от страните не успя да намери победител. Типично за Моуриньо, португалският мениджър имаше сблъсък със съдията Джанлука Аурелиано, което доведе до изпращането му на трибуните в добавеното време.

Вече му беше показан жълт картон в първото... наполовина за несъгласие, когато той се втурна от техническата си зона, за да направи яростен протест срещу решение. Моуриньо изкрещя и хвърли ръце към Аурелиано в 93-ата минута.

Аурелиано надлежно изгони боса на Рома, като сега Моуриньо ще получи забрана за тъчлиния за неделния сблъсък с Милан. След като беше изгонен, Моуриньо отказа да говори с медиите, а неговите играчи последваха примера му.

Босът, играчите и директорите не се появиха на нито едно от медийните си задължения след мача. В изявление, разпространено до DAZN и Sky Sport Italia, Рома каза, че „предпочитат да не коментират“ мача.

Резултатът беше разочароващ за италианските гиганти, като Giallorossi сега са на осмо място в Серия А. Те са на четири точки от Фиорентина на четвърто място и на три от Болоня на пето място.

КАЖЕТЕ МНЕНИЕТО СИ! Кой ще спечели Серия А този сезон? Коментирайте по-долу.

Отстранението на Моуриньо идва в началото на огромна седмица за Рома, с четвъртфинал за Купата на Италия срещу Лацио в сряда преди сблъсъка с Милан в неделя. Неговата забрана обаче ще важи само за мача срещу Милан, като Купата на Италия е отделно състезание.

Моуриньо и Рома не бяха единствените недоволни от представянето на Аурелиано. Гостите и шефът Джан Пиеро Гасперини също нападнаха съдията за решенията му, включително отхвърлянето на гол на Джанлука Скамака.

„Несъмнено това е добра точка за нас, тъй като Карнесеки направи няколко добри спасявания , но и ние имахме шансове. Например, голяма възможност с De Ketelaere, когато вече води с 1-0,” каза Гасперини пред DAZN.

„Лукаку и Дибала повишават нивото на силен отбор, но очевидно можехме да избегнем ситуацията с дузпата . Също така оставаме с много съмнения относно гола на Скамака, който беше отменен.

„Не беше лесна атмосфера за игра, както се вижда от факта, че ние имахме шест жълти картона, а Рома само един, въпреки че имахме същия брой фаулове. Несъмнено сме доволни, че си тръгваме с точка, имайки предвид ситуацията, която беше създадена.”

„Според мен това не е фал и Залевски вече пада. Смятате ли, че това е фал?“ продължи Гасперини. Изобщо не осъждам рефера, защото днес беше като на арена за корида и е почти невъзможно за реферите да съдийстват спокойно в тези ситуации.”

Присъединете се към нашата нова WhatsApp общност! Кликнете, за да получите дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия