Яростният Кайл Уокър и звездата на Флуминензе се разделиха в разгорещен спор след победата на Ман Сити
The Mirror | 2023-12-22 | 23:33:19

Яростният Кайл Уокър трябваше да бъде изтеглен от своите съотборници в Манчестър Сити, след като се сблъска с Фелипе Мело от Флуминензе след доминиращото им 4-0 победа в петък.

Отборът на Пеп Гуардиола добави Световното клубно първенство към блестящата си колекция от трофеи, след като голът на Хулиан Алварес им помогна да победят комфортно Флуминензе в Саудитска Арабия. Това е техният пети голям трофей за годината след спечелването на Шампионската лига, Висшата лига, ФА Къп и Суперкупата.

Въпреки това, напрежението кипи след играта, тъй като Уокър и Мело изглежда се сблъскаха. Не е известно какво е накарало двойката да се изравни, но Уокър и Мело стигнаха до удари, тъй като можеха да бъдат видени да се блъскат един друг, преди Джак Грийлиш да се опита да издърпа десния бек на Сити от инцидента.

След това се образува меле между двата отбора играчи, но не отне много време ситуацията да се успокои, тъй като празненствата за Сити продължиха, след като си осигуриха четвъртия си трофей за годината. Матео Ковачич и Марсело - които играха заедно в Реал Мадрид - споделиха един полезен момент след мача, тъй като уважението между двата отбора беше до голяма степен възхитено през цялото време.

Малко по-късно капитанът Уокър имаше честта да вдигне Световната клубна купа заедно със своите възхитени съотборници, тъй като Сити стана първият английски отбор, спечелил пет трофея за една календарна година. Ливърпул, Манчестър Юнайтед и Челси са другите клубове от Висшата лига, спечелили състезанието.

Що се отнася до самия мач, Сити откри резултата още в първата минута, когато Алварес вкара от близка дистанция, след като ударът на Нейтън Аке се разби в гредата. Отборът на Гуардиола удвои преднината си в 27-ата минута, когато центриране на Фодън отклони злобно отклонение от Нино и излетя в корнер.

На Сити бяха нужни до 72 минути, за да вкара трети и почти да спечели победата, тъй като Фодън успя самият той вписа гол, чуквайки центриране на Алварес. Това беше преди Алварес да добави своя втори път в състезанието с отличен удар в далечния ъгъл, завършвайки победата за хората на Гуардиола.

Присъединете се към нашата нова общност в WhatsApp! Кликнете, за да получите дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия