Йокич вкарва 40, Нъгетс отстрани Едуардс при победа със 112-97 над Уулвс за преднина от 3-2 в сериите
AP News | 2024-05-15 | 07:24:19

ДЕНВЪР (AP) — Никола Йокич отпразнува своята трета награда за MVP на НБА, като вкара 40 точки и Денвър Нъгетс затвори победи Антъни Едуардс при победа със 112-97 над Минесота Тимбъруулвс във вторник вечер. Това постави действащите шампиони на НБА на една победа от финалите на Западната конференция.

Йокич също имаше 13 асистенции и седем борби без загуба, тъй като отборът домакин спечели за първи път тази полуфинална серия. Арън Гордън добави 18 точки и 10 борда, а Джамал Мъри вкара 16.

Едуардс беше задържан на 18 точки при стрелба 5 от 15. Карл Антъни-Таунс поведе Уулвс с 23 точки, а Руди Гобер вкара 18.

С първата си серия от три загуби за сезона Уулвс ще трябва да прекратят занасянето си в четвъртък вечер в Target Center, за да форсират мач 7 отново в Денвър.

Йокич, който беше връчен с третия си MVP трофей от комисаря Адам Силвър на церемония преди мача, вкара 19 точки през първото полувреме, като изведе Денвър до преднина от 50-44 на половината. Той добави 16 точки през третата четвърт, когато Нъгетс увеличи преднината си до 14.

Забивката на Йокич при 7:12 до края на четвъртата част даде преднина на Денвър с 98-80. След като Уулвс използваха мини-серия, за да стигнат до 103-92, Йокич вкара 3 точки при зумера на часовника за удар над безпомощния Гобер, който наскоро спечели четвъртата си награда за Защитен играч на годината в НБА, за да стане 14- точка преднина с малко повече от 3 минути до края.

След като Вълците напреднаха с 55-53 в началото на третата четвърт, Йокич асистира за четири последователни коша по време на отговора на Денвър с 11-2 за преднина от 64-57, която щеше да се запази до края на пътя.

Едуардс отбеляза средно 33,3 точки в първите четири мача от серията и Уулвс търсеха някой друг, който да се засили. Въпреки че KAT направи точно това, Едуардс пропусна осем от първите си девет удара, имаше пет точки на полувремето и не намери чувствителното си докосване, докато мачът не се измъкна от Timberwolves.

Пойнтгардът на Тимбъруулвс, ветеранът, Майк Конли беше одраскан точно преди удара с възпален десен ахил. Той беше контузен, когато пропусна тройка при последното притежание на Уулвс при загубата им в неделя. Никейл Александър-Уокър започна от негово място и имаше 14 точки и пет асистенции.

Треньорът на Минесота Крис Финч каза преди мача, че Уулвс искат да добавят към своята ротация, независимо дали Конли играе или не, и той намери някои време за Монте Морис, след като пейката на Денвър надигра резервите на Уулвс в Минеаполис. Морис вкара шест точки.

В коментарите си преди мача Финч също изрази разочарование от глобата на НБА със $75 000 на Руди Гобер за това, че е направил паричен жест след повикване от рефера Скот Фостър в мач 4.