Йович отбелязва рекорд в кариерата си 24, Адебайо получава трипъл-дабъл, докато Хийт победи Бъкс със 123-97 без Бътлър
AP News | 2024-02-14 | 05:32:20

МИЛУОКИ (AP) — Никола Йович отбеляза рекорд в кариерата си 24 точки, Бам Адебайо записа втория си трипъл-дабъл на сезона и Маями Хийт спечелиха със 123-97 над Милуоки Бъкс във вторник вечер.

Адебайо завърши с 16 точки, 12 борби и 11 асистенции. Дънкан Робинсън добави 23 точки и вкара 6 от 8 от диапазона за 3 точки за Хийт, които спечелиха пет от седем след пропуск в седем мача.

Хийт никога не изоставаха, въпреки че играха втори пореден мач без Джими Бътлър, който остава в личен отпуск след смъртта на роднина. От Heat също липсваха Джош Ричардсън поради изкълчено дясно рамо и Тери Розиър заради изкълчено дясно коляно.

Крис Мидълтън от Милуоки пропусна четвърти пореден мач заради изкълчен ляв глезен.

Янис Адетокумбо имаше 23 точки, 11 борби и осем асистенции за Бъкс, но не направи опит за наказателно хвърляне цяла вечер. Последният път, когато Адетокумбо се появи в игра, без да стигне до фаул линията, беше при победата със 128-99 над Хийт на 24 февруари 2023 г., когато той игра само шест минути, преди да напусне с проблем с коляното.

Бъкс играха една вечер след триумф със 112-95 над действащия шампион на НБА Денвър Нъгетс. Това последва загубата на Шарлът Хорнетс със 120-84, отбелязвайки първия път през целия сезон, в който Бъкс са допуснали по-малко от 100 точки в последователни мачове.

Но Милуоки и треньорът Док Ривърс нямаха отговор за отбор на Heat, който играе с по-малко от пълна сила. Маями стреля общо 51,7% и стигна до 19 от 40 от диапазона за 3 точки.

Йович имаше 21 точки до средата на третата четвърт, надминавайки предишния най-добър резултат от 18 в кариерата на първия кръг за 2022 г. 20-годишният нападател вкара общо 8 от 13 удара и отбеляза най-добрите в кариерата си пет тройки от осем опита.

Тайлър Херо и Кевин Лав добавиха по 19 точки за Хийт. Деймиън Лилард, Малик Бийзли и Боби Портис имаха по 16 точки за Бъкс.

Маями водеше с 40-28 в края на първия период, тъй като Хийт бяха на една точка по-малко от най-високата точка през първата четвърт общо разрешено от Бъкс този сезон. Хийт водеше с 69-52 на почивката, след като отбеляза 12 от 21 при опити за 3 точки през първото полувреме.

Лилард вкара 11 точки през първите пет минути на третата четвърт, за да намали разликата до девет, но Бъкс не се доближиха. Йович вкара следващите шест точки, за да започне пробив от 15-2, който даде предимство на Хийт с 94-72 с 2:20 до края в третата част.