Юношески хокей: Salmon Arm на прага на елиминирането на Penticton
Global News | 2024-05-11 | 21:21:19

Обзор на юношеските хокейни резултати от Оканаган и района.

пр.н.е. HOCKEY LEAGUE

SALMON ARM 3, PENTICTON 1

Salmon Arm Silverbacks са на една победа от напредване в серията за шампионата на лигата, въпреки че бяха силно изоставени в петък вечер.

В Пентиктън в петък вечерта Ели Пулвър спря 38 от 39 изстрела, докато Силвърбекс победиха Вийс пред публика от 2455 в Центъра за събития в Южен Оканаган.

Салмон Арм води най-добрия от седем серия 3-2, като мач 6 ще се проведе в събота вечер в Salmon Arm.

Танър Валос, който откри резултата в средата на първия период, Рейд Варкони, който направи 2-1 в края на втория , и Натаниел Дейвис, със застрахователен маркер девет секунди преди края на третата, вкараха за Salmon Arm.

Джеймс Фишър, който изравни резултата до 1-1 с гол от пауърплей шест секунди след началото втори, отговори за Пентиктън, който надигра опонентите си с 39-21.

Уил Ингеман спря 18 изстрела за Vees, които имаха втория най-добър рекорд през редовния сезон.

Имейлът, от който се нуждаете за най-важните новини за деня от Канада и целия свят.

Penticton (38-10-3-3-0) събра 82 точки, за да завърши на върха във вътрешната дивизия. Междувременно Salmon Arm (34-17-0-3-0) завърши трети с 11 точки назад при 71.

Surrey Eagles (44-8-2-0-0) имаше най-добрия рекорд в лигата с 90 точки и също са на прага да се класират за финала на лигата.

Те водят с 3-1 във финала на крайбрежната конференция срещу Албърни Вали Булдогс, като мач 5 е насрочен за събота вечер в Съри.

В сряда Райън Гилеспи отбеляза победния гол в продълженията, докато Salmon Arm записа победа с 2-1 в игра 4, за да изравни серията на 2-2.

If the Vees победа в събота вечерта, мач 7 щеше да се проведе във вторник вечерта в Пентиктън.

ЗАПАДНА ХОКЕЙНА ЛИГА

MOOSE JAW 3, ПОРТЛАНД 2

Изборът на драфта за NHL Матю Савои вкара гол победният гол, след три минути до края на третия период, когато Уориърс победиха Уинтърхоукс в първия мач от шампионската серия на WHL.

Атли Калвърт и Дентън Матейчук също отбелязаха за Moose Jaw, което влезе в мач 1 в петък вечер с кратка почивка след изтощителна серия срещу най-високо класирания Саскатун.

Шампионатът на Източната конференция измина разстоянието, като Moose Jaw спечели с 4-3. Шест от седемте мача отидоха в продължения, включително мач 7 във вторник вечерта, който Уориърс спечелиха с 3-2, въпреки че бяха надиграни с 39-22 от Блейдс.

Савоя беше избран в първия кръг на 2022 г. общо девети, от Бъфало Сейбърс. В 23 мача с Moose Jaw тази година, след като беше разменен от Wenatchee Wild, Savoie отбеляза 19 гола и 47 точки.

Неговият победител в мач 1 в Портланд, пред публика от 6486, дойде на 16 :58 от третия.

Диего Бутацони и Габе Класен отговориха за Портланд, който изоставаше с 2-0 шест минути след началото на втория период след нулево първо.

Джаксън Унгер спря 31 от 33 изстрела за Уориърс, като Ян Спунар направи 34 спасявания при 37 изстрела за Уинтерхоукс.

И двата отбора останаха без голове в силовата игра, с Moose Jaw с 0-за-3 и Портланд с 0-за -1.

Мач 2 е насрочен за събота вечер във Veterans Memorial Coliseum в Портланд, като Moose Jaw ще бъде домакин на игри 3, 4 и 5 следващия вторник, сряда и петък.