Юрген Клоп атакува състоянието на английския футбол и „преуморената“ Висша лига
Breaking News | 2024-05-03 | 13:08:35

Напускащият мениджър на Ливърпул Юрген Клоп отправи продължителна и широкообхватна атака срещу състоянието на английския футбол, след като заяви, че Висшата лига е „преуморена, а не надценена“.

Отборът на Клоп беше един от редицата английски клубове, които не успяха да преминат четвъртфиналната фаза в Европа този сезон, като Астън Вила – последният останал отбор – изглежда, че ще се борят да стигнат до финала от Лига на конференциите Европа след поражение с 4-2 от Олимпиакос в първия мач.

Босът на червените е дългогодишен критик на графика на мачовете и натоварването на играчите през сезона, но тъй като се готви да напусне клуба в края на кампанията, която остави да разкъса мислите си за състоянието на играта в Англия.

“Астън Вила загуби снощи с 4-2 означава, че ако излязат, нито един английски отбор няма да участва в европейски финал,” каза Клоп.

„Всички ще говорите за това, ако не намалите интензитета за играчите. Ако вземете предвид този факт, че английските отбори не са на финал (защото) всички ние се представихме по-слабо, не съм сигурен в това.

„Това може да е в моменти – ние срещу Аталанта – но като цяло, Гледам много футбол по целия свят и Висшата лига е най-добрата лига в света.

„Това (Манчестър) Сити и Арсенал излизат на четвъртфиналите, това просто не е размисъл, че сме извън четвъртфиналите не е истинско отражение на качеството, а това, че не можахме да постигнем в деня, в който трябваше.

„Не е надценено, преуморено е. Лесно като това. Можете да говорите за това, докато всички го осъзнаят, но явно някой трябва да помогне на хората. Това е малък съвет от един възрастен човек за изхода.“

Нито една организация, свързана с футбола, не успя да убегне от страна на Клоп, докато той удари телевизионните оператори, Висшата лига, администраторите и ФИФА.

Той се засмя на неотдавнашния ход за премахване на полуфиналния реванш от Carabao Cup и премахване на повторенията за Купата на Англия в лицето на удължената кампания в Шампионската лига, в която Ливърпул ще играе отново, след като съперникът в неделя Тотнъм загуби от Челси в четвъртък .

„Прекъснахте една игра. Не съм сигурен колко още мача от Шампионска лига имаме през следващата година – три? И вие прекъсвате полуфиналния мач-реванш за Купата на Лигата и дискусията, която всички позволявате, е „Какво е това? Те прекъснаха един мач", добави той.

"Имах дискусия само онзи ден с колеги от любимия ми телевизионен канал, който определено няма да гледам отново, TNT, и разговорът, който водя, е винаги, „Те ви плащат, те дават пари за футбола“. Не е така, аз го виждам обратното: футболът им плаща.

„Не е като TNT или Sky да не се справят много добре. Те трябва отново да станат партньор на футбола, а не притискач.

„Преди години имахме четири английски отбора на четвъртфиналите и след това вземаме това и казваме: „Това е качеството на Висшата лига“ и нека го използваме повече, но трябва да промените този подход.

„Винаги си мислите, че когато говоря за това, е заради последната ни ситуация, последния мач (1230 начален удар на Уест Хям ), но това е общ проблем.

„Смеят да ни дадат четвъртък-неделя-сряда-събота 12.30 – това е престъпление! Чаках Amnesty International да отида при тях.“