Зелена тройка на Тери Розиър 14,5 секунди преди края помага на Хийт да победят Кавалиърс със 107-104
AP News | 2024-03-21 | 04:08:33

КЛИВЛАНД (AP) — Тери Розиър вкара девет точки във финала 1:24, включително зелената светлина 3 -pointer с 14,5 на часовника, издигайки Маями Хийт до победа със 107-104 над Кливланд Кавалиърс в сряда вечерта.

Розиър реализира игра с 4 точки, преди да потопи 26 футър, което даде на Маями 105 -102 олово. След като Жорж Нианг направи два наказателни удара за Кавалиърс, Розие го последва с два свои с 2,8 секунди оставащи.

Дариус Гарланд имаше шанс да форсира продължение, но неговият опит за 3 точки беше извън баланса от целта и Кливланд загуби третия си пореден домакински мач.

Джими Бътлър вкара 30 точки, а Розиър завърши с 24, помагайки на Маями да изтегли в рамките на едно полувреме мача от Филаделфия за шестото и последно място в автоматичния плейоф в Източна конференция. Никола Йович добави 14 точки.

Джарет Алън записа 25 точки и 20 борби за Кавалиърс, които са трети на Изток. Гарланд вкара 20 точки, Карис ЛеВърт добави 16 точки и 12 асистенции, а Нианг вкара 10 от своите 18 точки в четвъртата четвърт.

Кливланд беше без трима титуляри в мача на звездите, стрелецът Донован Мичъл (фрактура на носа), мощният нападател Евън Мобли (навяхване на левия глезен) и малкият нападател Макс Страс (разтежение на дясното коляно). Статусът на Мичъл ще бъде актуализиран следващата седмица.

Центърът на звездите Бам Адебайо (контузия на кръста) и стрелецът Дънкан Робинсън (дискомфорт в гърба) не бяха на разположение за Маями. И двамата видяха действие в понеделник при загубата с 98-91 от Филаделфия.

„Минахме през обичайната медицинска оценка и Бам просто не е готов“, каза треньорът на Heat Ерик Споелстра. „Ще се отнасяме към него ден след ден.“

Хийт натрупа преднина от 54-43 през втората четвърт – подпомогната от три технически фаула на Кливланд в интервал от 4 1/2 минути – преди да влезе в на полувремето 61-57. Бътлър имаше 20 точки за Маями, докато Алън бе крачка за Кавалиърс с 14 точки и 10 борби.

Напрежение: Домакин на Ню Орлиънс в петък вечер.

Кавалиърс: в Минесота в петък вечер.