Александър Зверев си осигури ШОКОВА победа над Карлос Алкараз на четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия... като противоречивият германец победи в четири сета, за да уреди конфронтацията с Даниил Медведев
Снимка: dailymail.co.uk
Daily Mail | 2024-01-24 | 18:21:06

Алкараз беше силно въодушевен да влезе в състава на топ 4 на полуфиналите, но той изглеждаше много стегнат в началото и Зверев се възползва напълно, като почти не пропусна първи сервис и нанесе своите удари от земята със сила и прецизност.

Германецът беше изправен пред много проверки извън корта по отношение на предстоящия му процес за домашно насилие - той отрича обвиненията - но способностите му като тенисист бяха безспорни.

Александър Зверев победи Карлос Алкарас, за да си осигури място в финалната четворка на Откритото първенство на Австралия

Дуелът между Зверев и Алкарас продължи до 1.19 часа сутринта сутринта в Мелбърн

Алкарас беше издухан в първите два сета, но успя да надделее в тайбрека на третия сет

Алкараз се подобри в началото на втория сет, намирайки част от динамичната игра на целия корт, която го направи такъв любимец на феновете, но не успя да вземе нито една от двете точки за пробив в шестия гейм.

След това той се оказа под по-голям натиск в следващата игра и след като получи нарушение на времето, той вкара форхенд, за да загуби подаването си отново.

Алкараз, който победи удобно Зверев на същата фаза на US Open миналото лято, изглеждаше ядосан на себе си, но не успя да измисли никакъв отговор, тъй като грешките продължаваха да изтичат от неговия ракета.

Краят изглеждаше близо, когато Зверев, който загуби единствения си финал в турнир от Големия шлем от Доминик Тийм на Откритото първенство на САЩ през 2020 г., отново проби сервис, за да поведе 3 -1 в третия сет.

Но Алкарас се събуди точно навреме, за да пробие сервиса на Зверев за първи път при 5-3 и след това се завъртя поредица от седем абсурдни точки, за да спечели тайбрека и да стигне до четвърти сет.

Германецът получи лечение за мехури по крака си и Алкарас изглеждаше имат инерцията, но повече грешки помогнаха на Зверев да пробие, за да поведе с 5-4 и този път той успя да сервира, осигурявайки първата си победа над опонент от топ пет на турнир.

"Когато си нагоре 6-1 6-3 5-2, започваш да мислиш", каза Зверев. „Не винаги е полезно, но съм щастлив, че в крайна сметка постигнах. Отвърнах доста добре в четвъртия сет.“

Любимецът на феновете Алкарас победи удобно германеца на този етап от Откритото първенство на САЩ, но не успя да измисли отговор на опонента си, който беше доминиращ по време на победата в четири сета

Зверев си осигури първата си победа над играч от топ пет на турнир от Големия шлем в сряда

Алкараз се бори с по-малко от 3-1 в третия сет, но в крайна сметка не успя в четвъртия

Зверев се възползва от множество грешки на шампиона от Уимбълдън, за да сервира в мача

p>

По-рано Медведев се бореше в разгара на деня срещу деветия поставен Hurkacz, който искаше да влезе в последните четири на турнир от Големия шлем едва за втори път.

Полякът два пъти отвърна от сет, но Медведев излезе начело със 7-6 (7-4), 2-6, 6-3, 5 -7, 6-4 след три часа и 59 минути.

Руснакът завърши с дропшот, преди да изпрати целувки към своето поле.

Сега Медведев ще се опита да стигне до финала за трети път от четири години и каза: „Толкова съм унищожен в момента. Чувствах се много уморен физически в края на втория сет вече.

"В четвъртия сет той игра добре, не се преодолявах . Нямах повече концентрация, помислих си: „Просто трябва да дам всичко от себе си, за да направя каквото мога. Ако загубя, губя и се прибирам вкъщи. Всичко е наред“. Щастлив съм, че по този начин успях да спечеля и наистина ми хареса мачпойнта.“

Това беше състезание напред-назад между двама големи сървъри, които и двамата се движат невероятно добре за толкова високи мъже.

Медведев спечели първия сет на тайбрек и изглеждаше, че има пълен контрол, когато , след като изпусна втория, той взе третия и направи пробив напред в четвъртия.

Даниил Медведев по-рано се бореше в жегата в Мелбърн срещу Хуберт Хуркач

Но Hurkacz, който спечели последните си два мача срещу руснака и единствената им предишна среща от Големия шлем на Уимбълдън през 2021 г., не позволи на главата си да падне и изравни на 4-4 .

Сега Медведев беше под истински натиск на сервис и Хуркач се възползва от възможността да наложи решаващ удар, когато опонентът му изпрати дълъг форхенд.

Медведев оцеля след пет сетъра във втория кръг, идвайки от два сета по-малко, за да победи Емил Руусувуори в почти 4 сутринта.

И третият поставен не трябваше да бъде отказван, прекъсване в седмата игра доказа разликата.

Източник: dailymail.co.uk