Арсенал претърпя тежка загуба с 4-0 срещу КПР в приятелски мач при закрити врати... със звездите на първия отбор Томас Партей и Такехиро Томиясу в игра преди сблъсъка за титлата срещу Ман Сити
Daily Mail | 2024-03-22 | 18:32:18

Въпреки това, испанският бос ще се надява на много по-добро представяне, след като видя как неговата страна губи тежко от съперника от Чемпиъншип.

Звездите на първия отбор Томас Партей и Такехиро Томиясу започнаха мача, като японският национал си спечели нов договор по-рано тази седмица благодарение на добрата си форма.

Отборът на Микел Артета претърпя тежка загуба от отбора на Чемпиъншип QPR в четвъртък

Такехиро Томиясу получи минути от началото, докато продължаваше възстановяване от контузия

Майкъл Фрей вкара два пъти за QPR - от двете страни на полувремето - при тежката загуба с 4-0

Вашият браузър не поддържа iframes.

Марти Сифуентес също се възползва от възможността да даде почивка на няколко от първите си звезди, с бившия младеж на Арсенал Крис Уилок на пейката и Асмир Бегович, Кенет Паал и Линдън Дайкс не участва.

Ганайският полузащитник Партей имаше най-добрия ранен шанс с удар към вратата, който наложи добро спасяване на резервния стопер на КПР Джо Уолш, но артилеристите можеха не намери път през.

Илиас Чаир, който по-рано този сезон беше осъден на година затвор в Белгия след като счупи уменията на шофьор на камион с камък по време на пътуване с каяк, също беше в действие.

Смята се, че той обжалва присъдата, като също така му е наредено да плати на шофьора на камиона около £13 400 като обезщетение.

Рейнджърс в крайна сметка доминираха в равенството, като Майкъл Фрей отбеляза два пъти от двете страни на полувремето и жребчета на бившия полузащитник на Ливърпул Илайджа Диксън-Бонър и Зияд Ларкеш завършване на маршрута.

Въпреки че това не беше точно резултатът, който Артета искаше, той поне щеше да бъде доволен да види някои от неговите играчи от първия отбор да получат няколко минути краката им след прекратяване на работа поради нараняване.

Артета поне ще се радва да види някои от по-младите му звезди да получават ценни минути

Partey е играл само 276 минути в шест мача от лигата този сезон - средно по 46 минути на мач - докато универсалният Томиясу отсъства от началото на февруари с проблем с прасеца.

По същия начин, виждайки участието на лица като Амарио Козиер-Дюбери, Майлс Луис-Скели и Тейлър Форън, ще зарадва много шефа, докато младите му нововъзникващи таланти се пробват на действието срещу опитната професионална опозиция.