Астън Вила беше небрежен навсякъде по време на поражението с 4-2 от Олимпиакос - те яхнаха късмета си в Европа и трябва да създадат дисплей за вековете в Гърция, пише ТОМ КОЛОМОСЕ
Daily Mail | 2024-05-03 | 02:12:07

След това Дъглас Луис пропусна дузпа, оставяйки Вила с огромна задача да отмени това в Атина следващата седмица и да стигне до финала на Лига на конференциите Европа.

Villa бяха небрежни навсякъде и тяхното представяне показа още веднъж колко трудно им е да вървят, когато Еми Мартинез отсъства. Аржентинецът е не само най-добрият вратар в света, но и лидер на този отбор, а Робин Олсен просто не може да се мери с него нито за двете качества.

Олимпиакос изуми Астън Вила, като записа категорична победа с 4-2 в първия сблъсък от полуфиналите на Лига Европа на конференциите в четвъртък

Олимпиакос нападателят Аюб Ел Кааби вкара първия си от трите гола с добре изпълнен завършек

Ел Кааби удвои преднината на гостите, след като прониза вратаря на Вила Робин Олсен

Играйте нататък Ябълка Spotify

Колкото и впечатляващи да са хората на Емери на вътрешния пазар, те са яхнали късмета си в Европа и ще трябва да създадат дисплей за вековете в Гърция.

Сцената беше подготвена Вила да направи още една крачка към историята. Впечатляващ дисплей в Holte End показа думите „Up The Villa!“ в бордо и синьо. Дори рекетът от края на гостите беше заглушен, когато феновете на домакините се настаниха, за да видят как техният отбор прави още една крачка към европейската слава.

Имаше предупредителни знаци като още през втората минута, когато Робин Олсен – вместо наказания Еми Мартинес – направи добро спасяване от удар с глава на Висенте Ибора. Въпреки че испанецът беше отбелязан в засада, решението вероятно щеше да бъде отменено, ако беше вкарал.

Вила се хвърли напред и Морган Роджърс стреля рано от границата на наказателното поле , донасяйки остро спасяване на Костас Цолакис. След това Леон Бейли вкара топката в мрежата от отразено центриране на Езри Конса само за гола, който бе отсъден за нарушение на Уоткинс срещу Франсиско Ортега.

Унай Емери се подразни от това, а още повече феновете на домакините. Скоро те бяха на гърба на рефера Марко Гуида след всеки спорен инцидент и настроението им се помрачи, когато Олимпиакос поведе.

Ел Кааби първоначално беше отсъден в засада, когато удари Удар на Чикиньо над Робин Олсен, но след кратко забавяне с ВАР, голът беше даден, като Мати Кеш изглеждаше като нападател. И преди половин час нещата се влошиха за Вила.

Клеман Ленглет – изненадващо предпочитан пред Пау Торес – изигра хлабав пас от защита и когато топката беше изпратена на Даниел Поденсе, чипът на бившия играч на Уулвс изпрати Ел Кааби да се надпреварва, за да победи Олсен и да вземе втория си.

Мигове по-късно, по време на почивка в играе, Емери загуби парцала си. Баският нахлу на терена, крещейки на Дъглас Луис, стреляйки от воле към Олсен и уведомявайки играчите си точно защо е правил тяхното представяне дотогава.

Босът на Вила Унай Емери разгневен, когато неговият отбор позволи на Олимпиакос да поеме контрола над мача

Играчите на Вила изглеждаха шокирани, когато допуснаха четири гола срещу гръцкия си съперник

Англия националът Оли Уоткинс намали изоставането след удара на полувремето

Муса Диаби изравни с добре изпълнен завършек в началото на второто полувреме

Вила се опита да отговори след бърз пробив, Костас Фортунис не беше много далеч от третия гол на Олимпиакос от границата на наказателното поле.

Бейли беше прекарал повече време на пода, отколкото на краката си и беше разочарован да му бъде отказан точен удар за сблъсък с Ортега.

Настроението във Вила Парк най-накрая се повдигна, когато Мати Кеш намери Муса Диаби, а Уоткинс премина през деформираната отбранителна линия, за да произведе отличен завършек срещу Цолакис в далечния ъгъл. Докато феновете на домакините изреваха с облекчение, Емери даде знак за спокойствие.

Началото на второто полувреме беше отложено поради спешна медицинска помощ в Holte End, с привърженици помолен да освободи една част от трибуната, за да позволи лечение.

Когато мачът беше подновен, Вила беше на пълни обороти. Олимпиакос не можа да избяга от собствената си територия и не беше изненада, когато стигна до изравнителния гол. Бейли и Диаби редовно разменяха позициите си и когато Бейли намери французина, той прокара топката през пролука на близката греда на Цолакис.

Това трябваше да даде Вила даде импулса, от който се нуждаеха, но върна мача на Олимпиакос. Гръцката страна получи дузпа, когато ударът с глава на Ибора удари ръката на Луис и Ел Кааби изпрати Олсен по грешния начин да вземе своя хеттрик.

Дъглас Луис имаше шанс да грабне гол близо до крайния резултат, но удари дузпата си от гредата

Халфът на Вила Луис скри лицето си със съжаление, когато дузпата му удари гредата и мина встрани

Сантяго Хезе от Олимпиакос довърши шокираща победа за гостите с първия си гол за клуба

Последваха необичайни сцени, когато пластмасови бутилки бяха изстреляни от Секция на Олимпиакос към феновете на Вила, седнали на северната трибуна.

Страната на домакините се опита да отговори отново и Морган Роджърс стреля в страничната мрежа от позиция, подобна на тази, която донесе целта на Диаби.

И точно когато Вила имаше нужда късметът да им се усмихне, тя погледна на другата страна. Хезе прибра топката на 25 ярда и Олсен покри удара си, докато не засече рамото на Конса и прелетя отвъд безпомощния швед.

Вила получи още една спасителна линия с 10 минути до края, когато резервата Джон Дюран беше свален – но тяхната вечер стана още по-лоша. На Луиз му трябваше доста време, за да удари дузпата и ударът му грабна гредата и мина встрани.