Австралия стигна до четвъртфиналите на Обединената купа след победа над САЩ
Снимка: theguardian.com
The Guardian | 2024-01-02 | 04:18:19

Алекс де Минаур победи Тейлър Фриц с 6-4, 6-2 на сингъл при мъжете Мат Ебдън и Сторм Хънтър спечелиха с 6-3, 6-1 на смесени двойки

Ллейтън Хюит похвали никога неотстъпчивото отношение на отбора си, след като Австралия избяга от групата на смъртта на Обединената купа, за да си осигури четвъртфинално място.

Алекс де Минаур започна двубоя в понеделник вечерта срещу защитаващия шампиона САЩ със съкрушителна победа с 6-4, 6-2 над световния номер 10 Тейлър Фриц.

7- на Айла Томлянович 6 (8-6), 6-3 загуба от световната номер 5 Джесика Пегула изравнява резултатите, което означава, че всичко се сведе до смесените двойки.

Усложняването на нещата за Австралия беше факт, че те трябваше да спечелят смесените двойки в поредни сетове, за да оглавят групата си, която също включваше Великобритания. , побеждавайки Пегула и Раджив Рам с 6-3, 6-1.

Надеждите на Австралия за четвъртфинал изглеждаха провалени след загубата от Великобритания с 2-1 в петък.

Но тяхната победа срещу шансовете срещу САЩ накара капитана на отбора Хюит да сияе от гордост.

„Те играха фантастично , беше страхотно“, каза Хюит. „Много съм горд. Беше до стената след първия ни мач.

„Оставиха всичко там. Това вещае добре за сряда вечер.”

Фриц беше герой от триумфа на Американската купа на Обединените нации миналото лято, като записа четири победи от петте си мача на сингъл, включително впечатляващи триумфи над финалисти от Големия шлем Александър Зверев и Матео Беретини.

Но той просто не можеше да се справи с Де Минаур, който регистрира 28 уинъра срещу 19 в 89-минутното поражение.

Фриц хвърли ракетата си през корта с отвращение в началото на втория сет, след като Де Минаур измъкна луд уинър, за да си осигури решаващ пробив.

На друг път, Фриц отпусна глава на мрежата в поражение след поредния блестящ победител от De Minaur.

„Днес беше малко като нова година, нов тип аз нещо,” каза Де Минаур, който беше победен в три сета от Камерън Нори в петък вечер.

“Бях в страхотно пространство за глава. Играх вида тенис, който исках да играя, така че съм много доволен от това.

„Играл съм с Тейлър много пъти. Той има експлозивна огнева мощ и трябва да се опитате да не му позволите да диктува играта. Опитах се да бъда агресивен. Успях да изпълня. Много съм доволен от това.“

Движението на De Minaur на корта през целия мач беше превъзходно и неговият нарязан бекхенд също се оказа основно оръжие.

„Просто се опитвам да покажа, че мога да правя много повече неща, отколкото просто да тичам отстрани“, каза Де Минаур.

„Имам няколко неща в джоба си. Трябва да се опитам да ги извадя повече.“

Завърналата се звезда Томлянович беше пречупена рано в срещата на сингъл при жените, но тя отскочи силно и беше на прага да спечели първата сет.

Пегула запази нервите си, за да отблъсне три сет точки, и тя се възползва от собствените си шансове, когато те се представиха, като реализира четири от шестте си шанса за брейкпойнти.

За разлика от тях Томлянович реализира само три от 11 точки за пробив.

Въпреки че не спечели победата, това беше много по-добро представяне от Tomljanovic в сравнение със загубата й с 6-2 6-4 от Katie Boulter в петък вечерта.

„Няма да лъжа, петък наистина някак ме разочарова, ” каза Томлянович.

„Наистина мислех, че моето ниво не е там. Но излизайки днес и се борих добре, и въпреки че не спечелих, почувствах, че имам толкова много шансове.“

Източник: theguardian.com