Бърнли 1-1 Лутън: Карлтън Морис постигна спорен късен изравнителен гол, за да вземе ценна точка за Хейтърс, след като отразеният удар на Зеки Амдуни изведе домакините напред в битка в мазето
Daily Mail | 2024-01-13 | 02:31:35

Компанията трябва да е отчаяна. Бърнли не си направи много услуга при това завръщане във Висшата лига, но също така не получава помощ. Победа при равенство има огромни разклонения върху проблемите им с изпадането.

Не че Джордан Кларк от Лутън ще го е грижа и за малко. Преди няколко месеца той навърши 30 години и пътят му е утъпкан от малцина. Надолу в извън Лигата с Хайд Юнайтед, през всяка дивизия чрез Акрингтън Стенли и напоследък Хейтърс.

Лутън отбеляза спорен изравнителен гол в 92-ата минута, за да лиши Бърнли от решаваща победа

Илайджа Адебайо се забърка с вратаря Джеймс Трафорд, докато Карлтън Морис се насочваше към дома

Вашият браузър не поддържа iframes.

Подходящо, поетично, че върхът на неговото пътуване - първи старт във Висшата лига, след сезон, борещ се с увреждане на връзките на глезена - щеше да дойде на няколко мили надолу по пътя от Малкият дом на Акрингтън. Много фенове на Бърнли ще са отишли ​​и са го възхвалили на стадион Уам, любимо място за част от тази публика, когато Кларетс играят като гост.

Беше там, под ръководството на Джон Коулман, където Кларк знаеше, че може да напредне нагоре по пирамидата. Той вкара гола на Лутън в миналогодишния финал на плейофите и може да играе важна роля в стремежа им за малко вероятно оцеляване. Кларк пледира за дузпа, когато Йохан Берг Гудмундсон се спъна в него отзад, когато Лутън беше на върха в едно люлеещо се първо полувреме.

Гудмундсон по-рано беше осуетен от Томас Камински, един от най-забележителните изпълнители на Лутън през този сезон, когато се отвори шанс. Освиркван безмилостно за предишната си връзка с Блекбърн, Камински не можеше да направи нищо за откриването девет минути преди почивката.

Компани (по-долу) беше свободен на мача тъчлинията с Бърнли не е в най-добрия си вид. Но Уилсън Одоберт беше заплашил да нанесе някои щети отляво и този път защитникът Теден Менги нямаше отговор.

Одоберт прескочи до авторския ред, превключвайки предавките начин, който внезапно принуди Менги да даде заден ход и навлезе в опасна зона чрез отклонение близо до стълба. Амдуни премести краката си и се насочи към Камински.

Отразеният удар на Зеки Амдуни изведе Бърнли напред през първото полувреме в петък вечер

Уилсън Одоберт пасът падна към Amdouni и ударът му мина встрани от няколко играчи

Гудмундсон си направи неудобство, блокирайки вратаря и ударът премина над линията , като никой не е съвсем сигурен на кого да припише гола.

Към този момент, като само Шефилд Юнайтед е отбелязал по-малко голове от своя отбор този сезон, Компани спечели не ми пука.

Дейвид Датро Фофана, нападателят на Челси, чийто наем в Унион Берлин бе прекъснат този месец само с един гол на негово име, седеше на трибуните, готов да завърши временната му смяна през уикенда. Но като се има предвид неговото досие, може би е несправедливо да се очаква Фофана да уволни Кларетите сам от изпадане.

Те се нуждаят от други, които дават по-редовно и това върви трябва да се промени бързо. Лутън обаче няма да повярва как се получи това.

Вратарят на Бърнли Трафорд хваща топката под натиск от нападателя на Лутън Адебайо

Отборът на Венсан Компани спечели само един домакински мач във Висшата лига този сезон

Рос Баркли е водил дела, още едно доказателство за неговото възраждане под ръководството на Роб Едуардс. Трафорд не го пусна веднъж, докато Джош Кълън на два пъти намали усилията на бившия английски национал.

Кълън или Джош Браунхил трябваше да ангажират Баркли по-високо в класацията терена или Амдуни отпада отпред, за да намали доставките, защото Бърнли нямаше отговор. Компани избута Браунхил малко по-напред и Лутън не беше толкова хлъзгав.

Одоберт отново го направи по-късно, шашкайки се в Chiedozie Ogbene, преди отразеният му изстрел да прати Камински да се пребори до широка длан, докато Лайл Фостър се приближи близо. Тогава Лутън хвърли центриране, Трафорд беше нахлул и Морис си помогна.