Байерн Мюнхен показа уличния си ум срещу Арсенал и вече натрупа натиск върху рефера от следващата седмица - но издръжливият отбор на Микел Артета ще се наслади на предизвикателството
Daily Mail | 2024-04-10 | 14:51:36

Ето защо снощи срещу Байерн Мюнхен, когато грешен пас на Габриел, който доведе до гол на Серж Гнабри, и хипнотизиращото бягане на Лирой Сане, за да спечели на Хари Кейн наказателния удар, върнаха мислите, че не е достатъчно добър, когато е най-важно .

Мисли, че Арсенал все още има грешка в себе си и ще намери начин да се простреля в крака, когато напрежението се покачи най-високо.

Отборът на Микел Артета е превъзходен напоследък, но се разпадна срещу Байерн Мюнхен

След ранен гол на Букайо Сака Хари Кейн завърши обрата, докато Байерн водеше 2-1 до полувремето

Леандро Тросар спаси равенството за домакините късно, за да осигури паритет във втория мач

Вашият браузър не поддържа iframes.

Но това е мястото, където този екип под ръководството на Артета е различен от преди 12 месеца.

Те откриха път назад. Двама резерви, Габриел Жезус и Леандро Тросард, комбинираха, за да изравнят резултата до 2-2 и да оставят всичко, за да играят на „Алианц Арена“ следващата сряда.

Артета спомена тази устойчивост, когато се обърна към медиите.

„Мисля, че отборът показа много хладнокръвие, особено след 2-1“, каза той.

'Можете да изхвърлите играчките си и да генерирате много пространства за опонента и да загубите равенството за 20 минути. Не сме направили това.’

Той е прав. Арсенал все още трябва да се страхува за реванша. Да, има ако, но и може би последиците от това, че Бен Уайт не успя да удари Мануел Нойер след 16 минути – той трябваше да вкара, за да изведе Артилеристите с 2-0 – все пак има стойност в печеленето на равенство. Особено с правилото без гол като гост, което беше премахнато през 2021 г.

Арсенал също има пълен състав. Това е силата в дълбочина, която ще ги превърне в заплаха до последната минута на реванша.

Якуб Кивиор, на когото Артета започна да добавя стабилност в защита ляв бек, бе управляван от Сане. Олександър Зинченко зае мястото си на полувремето и даде импулс, който доведе до изравняване на Арсенал.

Бен Уайт пропусна златна възможност за домакините, когато се изправи един на един с Мануел Нойер

Якуб Кивиор беше привлечен, за да осигури солидност на защитата, но беше управляван от Лерой Сане

Той и Исус, който също се представи силно в епизодичната си роля, нямат опит в Шампионската лига на своите съотборници, бар Кай Хаверц. Това трио може да се окаже решаващо.

Въпреки че няма нужда да казвам, че това ще бъде някаква задача. Домът на Байерн е плашещо предложение, а артилеристите досега не изглеждаха много добре на пътя в Европа.

Те бяха победени с 1-0 от Порто на Estadio do Dragao на осминафиналите, а в груповата фаза загубиха с 2-1 от Ланс, победиха Севиля с 2-1 и завършиха наравно 1-1 с ПСВ.

Такива изяви, особено тази срещу Ланс, в която артилеристите изглеждаха разтърсени от атмосферата, създадена на Stade Bollaert-Delelis , няма да е достатъчно добър, ако клубът от Северен Лондон иска да стигне до полуфиналите за първи път от 2009 г.

Елементи защо Байерн е шест- пъти победители в това знаменито състезание също бяха видяни в техните улични игри.

След мача мениджърът Томас Тухел даде да се разбере, че не е доволен от рефера Решението на Глен Ниберг да не отсъди дузпа през второто полувреме, след като Габриел вдигна топката, след като Дейвид Рая изигра своя голкик.

Вместо да направи това точка и продължавайки напред, той го натисна още повече с език като „грешка на дете“ и „чувстваме се ядосани, защото това е огромно решение срещу нас“.

Всичко това натрупва допълнителен натиск върху рефера, който отговаря за реванша - ако вече не беше достатъчно.

И след това на терена, лакът на Кейн към врата на Габриел и други частици от тяхната физика показаха, че са готови да бутнат иглата отвъд това, което е допустимо за тяхната нужда да спечелят.

Елементи защо Байерн е шесткратен шампион в надпреварата бяха очевидни във вторник

Спорно решение да не се отсъди дузпа на германския шампион не се хареса на Томас Тухел

Всичко или нищо за германските гиганти, техният единствен фокус върху това състезание с титлата в Бундеслигата извън ръцете им — те се намират на 16 точки от Байер Леверкузен само с шест оставащи мача в лигата.

Така че артилеристите са изправени пред трудна задача, но това е задача, на която Артета вече се наслаждава.

Той добави: „Много съм горд. Сега усещам вярата, че ще отидем в Мюнхен и ще имаме шанса да го спечелим и ще бъдем по-добри в определени области.“