БЕЛЕЖНИКЪТ: Сър Джим Ратклиф гледа последната част от кампанията на Юнайтед с влакче в увеселителен парк, Мо Салах прави още история от място, а Ливърпул постави нежелан рекорд в равенството на Олд Трафорд
Снимка: dailymail.co.uk
Daily Mail | 2024-04-07 | 01:51:50

След като намериха пътя си обратно в мача, Юнайтед поведе с великолепен гол на Коби Майноо, преди Мо Салах да върне мача на нивото от дванадесет ярда.

Крис Уилър от Mail Sport беше на Олд Трафорд, за да ви представи четири неща, които може би сте пропуснали.

Оживен сблъсък между Ман Юнайтед и Ливърпул в крайна сметка завърши ниво на "Олд Трафорд"

Манчестър Юнайтед се възстанови от изоставане, за да поведе чрез Коби Майноо, но Мо Салах спаси точка за гостите от дузпа

Вашият браузър не поддържа iframes.

СЪР ДЖИМ ГЛЕДА НА ОЛД ТРАФОРД

Три дни след като стана свидетел на мача на Манчестър Юнайтед зашеметяваща капитулация в Челси, новият съсобственик сър Джим Ратклиф се беше възстановил достатъчно, за да гледа отбора на Ерик тен Хаг отново на Олд Трафорд.

Ратклиф се появи в елегантен зелен костюм, който за щастие беше различен нюанс от екипа на Ливърпул. Какво точно е направил милиардерът Ineos за поредната луда част от сезона на Юнайтед, може да се гадае.

Сър Джим Ратклиф облече зелен костюм, докато гледаше това, което се оказа спираща дъх афера

САЛАХ ПРАВИ ИСТОРИЯ ОТ МЯСТОТО

Късната дузпа на Мо Салах означаваше, че той стана първият играч от противников отбор, отбелязал гол в четири поредни мача от Висшата лига на "Олд Трафорд".

Шестият гол на египтянина тук също го накара да изпревари легендата на Анфийлд Стивън Джерард като играч с най-много голове във Висшата лига в домакинството на големите съперници на Ливърпул , и зад Алън Шиърър като най-добрия голмайстор във Висшата лига срещу Юнайтед с 11 гола – и 14 във всички състезания.

Мо Салах влезе в историята, когато изравни резултата късно от дванадесет ярда

КУТИЯ НА ЗВЕЗДНИ РЕЖИСЬОРИ

Тази игра винаги ще бъде голяма атракция и сред знаменитостите в ложата на директорите на "Олд Трафорд" бяха Брайън Макфадън и Кийт Дъфи, членовете-основатели на така наречената ирландска супергрупа Boyzlife, след като напуснаха Westlife и Boyzone, и дартс сензацията Люк Литлър.

McFadden със сигурност се радваше на гола на Kobbie Mainoo, но не толкова, колкото ръководителят на академията на United Ник Кокс, който беше абсолютно възхитен от тийнейджърския възпитаник.

ЧЕРВЕНИТЕ ДОМИНИРАХА В БРОЯ НА УДАРИТЕ

Има много причини Ливърпул да се чуди как са направили няма да спечелят тази игра, но брой удари от 28-9 в тяхна полза вероятно ще бъде високо в списъка. Те също надиграха Юнайтед с 34-6 на Анфийлд през декември, което означава, че отборът на Юрген Клоп завърши наравно и в двата мача срещу Юнайтед този сезон, въпреки че има 62 удара – рекорд във Висшата лига срещу един противник – в сравнение със 17 на Юнайтед.

На полувремето резултатът беше 15-0, преди Бруно Фернандеш да вкара от половината с първия опит на Юнайтед. Стойността на xG за неговия гол беше 0,01.

Отборът на Юрген Клоп постави нежелан рекорд в резултат на доминацията си срещу горчивите си съперници

Източник: dailymail.co.uk