Бруно Фернандес дава остър отговор на Рой Кийн след победата на Манчестър Юнайтед над Шефилд Юнайтед
The Mirror | 2024-04-24 | 00:14:06

Бруно Фернандес вярва, че Манчестър Юнайтед е доказал на Рой Кийн, че той и неговите съотборници наистина имат „характер“, след като дойдоха отзад два пъти, за да победят Шефилд Юнайтед .

Дублеят на Фернандес помогна на Червените дяволи да победят с 4-2 на Олд Трафорд в сряда, като гостите от дъното на лигата поведоха от двете страни на полувремето. Но хората на Ерик тен Хаг отговориха чрез Хари Магуайър и след това капитана Фернандес, който вкара от дузпата и след това отприщи ракета с левия си крак.

Късният клинч на Расмус Хойлунд осигури трите точки и спечели червения Дяволите по-удобна победа, отколкото в полуфинала за ФА Къп срещу отбора от Чемпиъншип Ковънтри. След драматичната победа в неделя чрез изпълнение на дузпи, Кийн заяви, че не е „виждал характер“ в състава на Юнайтед.

Фернандес обаче опровергава това, казвайки след победата над Шефилд Юнайтед: „Накрая се върнахме .Поставяме се в положение, в което е трудно да печелим мачове, но също така показваме малко характер.

"Също така трябва да сме наясно, че ако контролираме мача, както направихме през първото полувреме, трябва да отбележим положенията си. Вкарваме много голове. Става въпрос просто за тази компактност, която трябва да имаме като отбор."

Магуайър беше този, който похвали характера на Юнайтед, след като надмина Ковънтри, за да достигне до финала за ФА Къп за пореден втори сезон. Кийн не се съгласи, като каза по ITV: „Магуайър получи интервю в края и каза, че са показали страхотен характер, не виждам характер в тази група играчи, наистина не.

„Става до степен, че почти не ги харесвам. Виждам група с лоши навици, те бяха почти уплашени да спечелят играта. Има огромни проблеми за Манчестър Юнайтед в бъдеще, но те свършиха работата. В продълженията Ковънтри изглеждаше като отбор от Висшата лига, а Манчестър Юнайтед изглеждаше като отбор от Чемпиъншип."

Ваш ред! Къде ще завърши Манчестър Юнайтед този сезон? Присъединете се към дебата в секцията за коментари

Това беше само част от критиките, насочени към Червените дяволи след минималната им победа на Уембли, но сега се върна към победите в рамките на 90 минути," добави Фернандес да печелите игри повече, отколкото да вкарвате голове. Това също е част от моята роля да вкарвам голове. Но най-важното за мен е да печеля мачове.

„Напоследък не спечелихме толкова, колкото трябваше. Това е част от работата. Можете да спечелите осем или девет мача подред, а след това веднага щом загубиш, знаеш, че ще бъдеш критикуван. Да си играч на Манчестър Юнайтед изисква да печелиш мачове.“

Победителят в мача, който вече отбеляза седем гола в последните си пет мача, също каза: „Ние. говорим за чисти мрежи през цялото време и искаме да ги запазим заслугите на Шефилд Юнайтед."

Следващият мач за Юнайтед е срещу друг изпадащ отбор, Бърнли, в събота.

Присъединете се към новата ни WhatsApp общност и получете ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашето Известие за поверителност.