Челси 2-1 Кристъл Палас: Резервата Нони Мадуеке вкарва късна дузпа, за да подпечата три точки за отбора на Маурисио Почетино... след като чистото завършване на Майкъл Олисе отмени откриването на Михайло Мудрик
Daily Mail | 2023-12-28 | 03:30:51

Победата си е победа - но всичко това беше доста неубедително. Да, създадоха положения, при това добри.

Но същото направи и Palace - и в друг ден щяхме да се наслаждаваме на различна история.

Нони Мадуеке (вдясно) се активизира, за да вкара късна дузпа и да спечели три точки на Челси

Английското крило беше повален в наказателното поле късно в сблъсъка им срещу Кристъл Палас

Михайло Мудрик (в средата) даде преднина на домакините с чист финал през първото полувреме

Мудрик отбеляза два гола в последните си три изяви за клуба от западен Лондон

Вашият браузър не поддържа iframes.

Ние обаче не сме и за Рой Ходжсън, тревожният спад на неговия отбор към нова битка за изпадане ще тревожи 76-годишния играч.

Ще се отнася и до борда на Selhurst Park. Eagles приемат Брентфорд в събота, губят това и Палас може да вземе решение.

Вече има осем мача без победа за южните лондончани. Това е вид бягане, което фокусира ума, особено когато тези под вас са започнали да събират точки.

Въпреки това, те заслужават признание за начина, по който се задържаха срещу Челси в сряда вечерта.

Те играят за Ходжсън. Това изглежда ясно, но дали това е достатъчно, остава да видим.

Palace започна положително, усещайки възможност тук на приглушения Стамфорд Бридж.

Челси е крехък, загубата на Бъдни вечер от Уулвс е осмата им от незабравимия сезон.

Фактът те бяха без наказаната двойка Рахийм Стърлинг и Коул Палмър - и контузеното подписване на рекорда на клуба Енцо Фернандес - усложниха безпокойството.

И Палас бързо се опита да добави още нещастие. Майкъл Олис беше ярък отляво на Палас, а Езе в предпочитаната от него роля на номер 10 беше диригентът в сърцето на окуражаващото начало на своя отбор.

Но, както беше Проблемът на Палас през целия сезон, създаването на положения се оказа проблематичен.

В крайна сметка Челси се уреди и нямаха късмет да не вземат преднина в деветата минута; Жизненоважното докосване на вратаря Дийн Хендерсън е, че Тирик Мичъл има достатъчно време, за да се отдръпне и да изчисти удара на Иън Маатсен, насочен към вратата.

Четири минути по-късно Челси беше в преднина.

Михайло Мудрик стоеше високомерно с вдигнати ръце, за да получи одобрението му, след като го погали отблизо.

Но Мало Густо заслужаваше похвалите. Неговият ред в халфовата линия остави Крис Ричардс мъртъв.

Неговата размяна на подавания с Кристофър Нкунку след преминаване през неорганизирания център на Палас остави гостите ужасно изложени. Неговият пас към Мудрик… е, беше по-трудно за украинеца да пропусне.

Майкъл Олисе изведе гостите на нивото точно преди полувремето с прецизен завършек

Посетителите смятаха, че са направили достатъчно, за да осигурят точка преди късния победител на Madueke

Ще видим повече от Gusto през следващия няколко месеца като капитан и първи избран десен бек Рийс Джеймс се възстановява от последната си контузия на бедрото.

Ако приносът му към откриването на Челси е знак за предстоящи неща, тогава Почетино ще хареса това, което вижда.

Челси трябваше да добави към сметката си преди полувремето, Мудрик пропусна страхотна възможност, след като беше настроен зрелищно от Николас Джаксън преди Нкунку необяснимо да пропусне удара си, като трябваше да победи само Хендерсън.

Но въпреки преднината им атмосферата беше напрегната; пропилените възможности само засилват тези опасения.

Местните са неспокойни. Те са свикнали да печелят. Челси не спечели достатъчно и привържениците не го приемат добре.

Така че, като се има предвид това, имаше почти усещане за неизбежност за това, което беше за следване.

50/50 на Ричардс с 5ft 6ins Маатсен точно пред наказателното поле на Челси беше несъответствие.

Топката се спусна към Джордан Аю, чието центриране хвана задрямащата защита на домакините, оставяйки Олизе сам в хладнокръвния контрол на гърдите му, преди да пробие покрай Джордже Петрович.

Сряда резултатът от нощта показва, че Челси се издига до 10-то място, докато Орлите остават на 15-то място

Иронията на голмайстора беше неизбежна. Олисе беше една от приоритетните летни трансферни цели на Челси, само за да се провали сделката на фона на назряващия спор за поведението на сините при преследването на нападателя на Двореца.

Първо половината добавено време, успяхме да видим завладяващо защо Олиз е толкова желан в тези части.

"Трябваше да водим с 3-0", изстена един привърженик на Челси на източната трибуна, докато освобождаваше мястото си на полувремето. Той не сгреши.

Почетино нямаше нужда да напомня за опасностите от пропуснатите възможности.

Олизе продължи оттам, откъдето спря в началото на второто полувреме, две ослепителни пробивания през сърцето на халфовата линия на Челси накараха феновете на Палас да се слюнят, преди Езе да стреля отблизо от пряк свободен удар.

Петрович направи добро спиране, за да отхвърли удара под ъгъл на Жан-Филип Матета в 55-ата минута, когато Палас усети кръв.

Почетино представи Тиаго Силва и 58 милиона паунда през лятото подписват с Ромео Лавия за дебюта си с надеждата да предизвикат промяна в посоката. Скоро последваха Нони Мадуеке и Армандо Броя.

Джаксън, който връща преднината на Челси, трябваше да дойде след това, но той успя да стреля широко от убийствения пас на Конър Галахър в 74-ата минута.

Болката в лицето на еквадорския нападател беше картина. Чуваха се ругатните от терасите. Не се е оправило много за Джаксън от пристигането му през лятото, това беше последното му отклонение.

Неговото нещастие продължи две минути по-късно, когато голът му от дълбоко центриране на Силва беше изключен от VAR за частична засада.

Но в крайна сметка Челси ограби своя победител благодарение на проверка на VAR; Езе сваля Мадуеке, който се активизира, за да изпрати Хендерсън по грешната посока в 89-ата минута.

Малко почивка за Почетино. Е, до следващото поражение.