Челси 3-2 Лийдс Юнайтед: Победата на Конър Галахър в 90-та минута спасява Сините, след като бяха надигравани от отбора на Чемпиъншип за дълги периоди
Daily Mail | 2024-02-29 | 03:31:52

Челси спечели играта 2-1, но някои от борбите са живели най-дълго в паметта. Когато BBC представи пакет от акцентите, той предшества кадрите с насмешливо предупреждение. „Някои зрители може да намерят следното видео за смущаващо“, се казва в него.

Имаше периоди в този мач от петия кръг на ФА Къп, когато по съвсем различни причини някои Феновете на Челси също може да са намерили това, на което са били свидетели, изключително обезпокоително. Имаше дълги периоди от този мач, когато те очакваха отпадане от ФА Къп и преждевременния край на сезона си.

Конър Галахър (вдясно) вкара победен гол в 90-ата минута за остави разочарованието от неделния финал на Carabao Cup зад Челси, като победи Лийдс с 3-2 в двубоя от петия кръг на ФА Къп

Матео Джоузеф откри резултата, извеждайки Лийдс напред в осмата минута на мач

Николас Джаксън върна Челси в мача, като вкара началния им гол

Вашият браузър не поддържа iframes.

Лийдс беше по-добрият отбор за дълги периоди от време и след тежкото поражение на финала за Купата на Карабао в неделя от отбор на Ливърпул, зареден с младежи, всички знаеха това поражение за Челси пред своите привържениците биха оставили треньора Маурисио Почетино в опасна позиция.

Но този път Челси се събра. Този път Конър Галахър, който неизменно е един от най-добрите им играчи този сезон, измъкна отбора си през линията. Галахър уцели гредата и изпусна шанс след шанс на Уембли, но когато топката му беше дадена минута преди края, при равенство на резултатите 2-2, той се възползва от възможността си по брилянтен начин, за да подпечата победа с 3-2.

Лийдс изобщо не навреди на репутацията им. Ако продължат да играят толкова уверено и с толкова много увереност, те трябва да подпечатат незабавно завръщане във Висшата лига в края на този сезон. Те са на второ място след Лестър в Чемпиъншип, страната, срещу която Челси сега ще се изправи на четвъртфиналите за ФА Къп.

Най-вече обаче резултатът дава на Почетино дишане. Той го заслужава. Каталията в Челси не е дело на него и ако Челси едва ли беше убедителен в сряда вечерта, има някои признаци за колебливо подобрение. Те ще бъдат фаворити за полуфиналите сега. Серия за купата ще даде живот и импулс на сезона им.

Почетино направи пет смени от страна, която започна поражението от Ливърпул, с Коул Палмър и Конър Галахър, двама от най-добрите си играчи на Уембли, падайки на пейката. Някои може да твърдят, че той трябва да ги поддържа свежи за лигата, за да е сигурен, че Челси няма да бъде въвлечен в изпадане.

Михайло Мудрик вкара втория гол на Челси в мача в сряда вечерта

Джозеф вкара втори гол за Лийдс в сряда вечерта, но това не беше достатъчно

Някои фенове поставиха под въпрос решението на Маурисио Почетино да почива играчи за мача

Лийдс, свеж от превъзходното си представяне срещу Лестър, също направи пет промени, за да даде приоритет на опита си да се върне директно във Висшата лига. Патрик Бамфорд и Крисенсио Съмървил бяха на пейката, докато шефът на Лийдс Даниел Фарке жонглираше с ресурсите си.

Лийдс започна мача със самочувствието на отбор, който е спечелил последните си девет последователни мача в лигата и бяха непобедени в 12-те мача, които изиграха през 2024 г. Челси започна като отбор, загубил от Б-отбора на Ливърпул през уикенда.

Алфи Гилкрист напусна ранно късо задно подаване и Робърт Санчес трябваше да бърза с изчистване, което рикошира от Лийдс напред към безопасността, но можеше да отиде навсякъде. Няколко минути по-късно Дан Джеймс изпревари Кристи и прехвърли Санчес, но топката рикошира точно встрани.

Така че едва ли беше изненада, когато Лийдс излезе напред вътре 10 минути. Санчес изигра топката кратко, Аксел Дисаси и Мойсес Кайседо успяха да загубят топката от Матео Джоузеф и Джоузеф тъч, преди да нанесе неудържим удар покрай вратаря и в далечния ъгъл.

За чест на Челси, те не увехнаха пред лицето на неуспеха, който сами си причиниха. Те отвърнаха на удара. Лийдс едва успя да удържи предимството си в продължение на пет минути, преди да бъдат отменени от хитър пас на Челси.

Челси показа спокойствието, което им убягваше преди и Кайседо изкупи предишната си грешка, като пусна чиста топка напред към Николас Джаксън, който я прокара през краката на Илън Меслие.

Челси беше подкрепен от възстановяване. Дори Михайло Мудрик, който се бори да остави своя отпечатък след трансфера си за £88 милиона от Шахтьор Донецк преди година, улови настроението. Той пусна един брилянтен пас към Мало Густо и пусна Рахийм Стърлинг за нова възможност.

Девет минути преди полувремето той получи наградата си с гол . Джаксън разпространи топката широко към Густо, Густо подаде на Стърлинг и центрирането на Стърлинг към близката греда беше експертно обърнато през Меслие от Мудрик в долния ъгъл. След безплодното заклинание, което изтърпя, беше трудно да се омъжи за момента на Мудрик.

Лийдс трябваше да изравни пет минути преди почивката, но Джеймс изглеждаше уловен от изненада, когато грешен удар го достигна до далечната греда на шест ярда. Той се спъна, докато стреля и ударът му се прехвърли високо над гредата в Матю Хардинг Енд.

Накратко, Челси изглеждаше комфортно в началото на второто полувреме. Изглеждаха така, сякаш щяха да преминат в следващия кръг. Не се е случвало твърде често през този сезон, но те изглеждаха готови да разкажат несъмненото си родословие.

Въпреки това изглежда се отплати, тъй като Челси излезе победител, печелейки мача с 3- 2

Галахър каза, че резултатът означава много за играчите на Челси след загубата от Ливърпул в неделя

Но след това , в час Лийдс разпространи топката отляво към Джейдън Антъни, той я овладя превъзходно и нави топката към задната греда, където Джоузеф дебнеше непокрит. Джоузеф се издигна величествено и насочи удара си с глава обратно през Санчес и в мрежата.

Челси все по-небрежно притежаваше топката и 20 минути преди края успяха да избягат. . Защитата на Челси позволи центриране, за да намери Джоузеф на десет ярда и въпреки че Джоузеф не засече удара му с глава, за момент изглеждаше така, сякаш топката е паднала в краката му. Той се приготви да го помете за своя хеттрик, преди да бъде хакнат от Трево Чалоба. по-вероятни победители, но с минута преди края, Енцо Фернандес, който изглеждаше толкова обезпокоен в края на финала на Carabao Cup, че си помисли да се изправи срещу фен, който му се подиграваше, пое контрола и поведе Челси напред.

Фернандес натисна към границата на наказателното поле и плъзна прецизен пас в краката на резервата Конър Галахър, който обърна красиво своя човек и с едно движение вдигна топката покрай Меслие и в мрежата за победителя.