Челси 4-2 Лестър: Освирквания за пропуснатия от дузпа Рахийм Стърлинг и катастрофален автогол от 30 ярда... но Челси отива на Уембли! Ударите на Карни Чукумека и Нони Мадуеке в добавеното време спасяват положението
Daily Mail | 2024-03-17 | 18:30:22

Лидерите в шампионата Лестър бяха разочаровани, след като видяха Калъм Дойл изгонен в 73-ата минута, но можеше да усетиш облекчението в Маурисио Почетино.

Той не можа да се сдържи, след като те поведоха в добавеното време, излизайки от техническата си зона, за да празнува в пред феновете на Челси, които бяха освирквали един от собствените си играчи в Стърлинг.

Имаше комедия от грешки за Челси, когато те се разминаха на косъм от смущаващо разстройство за ФА Къп

Рахийм Стърлинг пропусна ужасна дузпа през първото полувреме, когато Челси водеше с 1-0 в мача

Нони Мадуеке постави финалните щрихи на победата на сините в добавеното време за да стане 4-2

Вашият браузър не поддържа iframes.

Челси се надяват, че могат да осигурят европейски футбол чрез ФА Къп. Положиха упорита работа, но Почетино се интересуваше само от това да свършат работата до края на един луд мач.

Беше в 13-ата минута, когато Челси поведе, като ходът започна с Мойсес Кайседо, който спечели топката в собственото си поле. Пасът на Палмър напред прикани Николас Джаксън да нападне Яник Вестергаард, оставен на самотния му пост от Калъм Дойл.

Джаксън притежаваше Вестергаард в това едно срещу едно, побеждавайки преди да хвърли топката през полето от шест ярда за Марк Кукурела, за да направи 1-0. Натрупването на това навлизане беше добре обработено с Джаксън, 22-годишният от Сенегал, показващ допълнителни признаци на обещанието си.

Там беше странната уплаха за Челси – тяхната упоритост да играят отзад разочарова феновете, тъй като Робърт Санчес изглеждаше объркан – но те до голяма степен командваха.

Михайло Мудрик се забавляваше с това, което представляваше рядък старт и когато Джаксън проби, неговият квадратен пас намери 23-годишния украинец. За съжаление, Рахийм Стърлинг попречи на неговия взрив, докато осигуряваше блокада за защитниците на Лестър.

В 24-ата минута пасът на Палмър изпрати Мало Густо да спринтира надолу дясната страна. Неговият кръст намери Стърлинг, който беше изтрит отзад от Абдул Фатаву. Реферът Андрю Мадли не се поколеба да посочи дузпата пред привържениците на гостите.

Палмър вдигна топката. Той изпълни пет дузпи за Челси този сезон, като вкара всичките. И все пак Стърлинг искаше дума. Той попита дали може да вземе този.

Палмър се съгласи – малко неохотно на вид – и опитът на Стърлинг беше ужасен. Близо до средата и леко вляво, на Якуб Столарчук не му трябваше много, за да спаси.

Марк Кукурела откри резултата в рамките на 13 минути, когато домакините заплашиха да издуха страната на Чемпиъншип

Стърлинг изпрати укротеното си усилие право надолу по средата за гмуркане на Якуб Столарчик, за да го предпази

Коул Палмър продължи добре форма с още един гол на Стамфорд Бридж в неделя следобед

Аксел Дисаси си вкара невероятен автогол през второто полувреме от 30 ярда, за да даде надежда на Лестър

Дисаси получи целувка по бузата от Робърт Санчес, но не всички вратари може да са били толкова прощаващи

Стърлинг също трябваше да отбележи в 44-ата минута, когато Топката на Кайседо отзад го остави един на един със Столарчук. 29-годишният играч, останал извън последния английски отбор на Гарет Саутгейт, използва скоростта си, за да избяга от Уот Фейс, но стреля широко, докато феновете на Лестър му се подиграваха като „прахосване на пари“.

Стърлинг леко се поправи преди почивката, когато изостана, преди да подаде към Палмър, 21-годишният англичанин вкара за 2-0.

Челси изглеждаше в удобна позиция и все пак, въпреки големината на грешките си, Стърлинг беше изместен от Аксел Дисази в 51-та минута.

Патсън Дака дишаше във врата му, когато се опита да подаде обратно на Санчес, само за 26-годишният французин да балонира топката в своята нето. За Лестър това беше комично. За Челси, трагично.

Сега 2-1, Санчес даде на Дисаси извинителна целувка. Някои вратари може би не бяха толкова съпричастни, след като такава необикновена грешка даде възможност на Лестър да се върне в този мач.

В 62-ата минута гостите успяха 2-2, докато Стефи Мавидиди караше в Malo Gusto. След поредица от крачки, той отприщи удар с десния крак, който прелетя отвъд Санчес.

Челси си помислиха, че са спечелили още една дузпа, когато Джаксън завъртя топката около Вестергаард красиво, за да го остави да се бори срещу вратата на Лестър. Той беше спънат от Дойл, когато Мадли отсъди точен удар и показа жълт картон.

VAR Дарън Ингланд проучи инцидента, като каза на приятеля си, че фаулът е станал извън наказателното поле. Вместо това Мадли отсъди свободния удар, но подобри наказанието за Дойл от жълто на червено.

Стефи Мавидиди отбеляза брилянтен самостоятелен опит, за да изравни резултата в 62-ата минута на мача

Калъм Дойл беше изгонен за нарушение срещу Николас Джаксън на границата на наказателното поле в 73-та минута

Късната смяна на Стърлинг беше посрещната от освирквания от Стамфорд Бридж с Madueke, който зае неговото място

Carney Chukwuemeka спечели мача за сините в 92-ата минута със спокойно завършване в наказателното поле

След това Мадуеке отбеляза четвъртия гол в добавеното време, за да подпечата победата след третия удар на Чукумека

Челси тръгна да търси късен победител с Нони Мадуеке и Джаксън виждайки пропилени шансове. И все пак, когато бяха обявени осем минути добавено време, те постигнаха целта си да избегнат продълженията. филмът беше чист блясък. Резервата вкара през краката на Столарчик за 3-2.

Стана още по-добре, когато с последния удар в мача друг резерв в Мадуеке отбеляза гол писък, за да завърши резултата 4-2, когато Челси си осигури пътуването до Уембли.