Четирите мача ФА твърдят, че Лукас Пакета умишлено е получил жълт картон
Снимка: mirror.co.uk
The Mirror | 2024-05-23 | 20:12:34

Звездата на Уест Хем Лукас Пакета е обвинен от ФА за предполагаемо умишлено получаване на жълт картон в четири мача от Висшата лига.

Пакета 26-годишният бе повдигнат обвинение в четвъртък, тъй като шефовете на ФА твърдят, че бразилският национал е бил картотекиран умишлено „с неподходяща цел да повлияе на пазара на залагания“, нарушавайки правила E5 и F3 в процеса. Пакета категорично отрича обвиненията, тъй като е разследван от миналото лято.

Уест Хем обяви изявление: „Клубът ще продължи да стои и подкрепя играча през целия процес.“ Пакета има време до понеделник, 3 юни, за да "предостави отговор на тези обвинения, при условие че има искане за удължаване на този краен срок."

Таксите са свързани с жълти картони, които бившият полузащитник на Милан получи в Premier Срещите от лигата между ноември 2022 г. и август 2023 г. Ето разбивка на всеки инцидент.

Лестър [H] 12/11/2022

Докато Уест Хям изоставаше с 1-0 у дома от Лестър благодарение на ранен гол на Джеймс Мадисън, Пакета се хвърли върху Бубакари Сумаре, когато той избяга от него. Впоследствие бразилецът получи жълт картон, преди Уест Хем да допусне отново и да загуби с 2-0 след победата на Харви Барнс.

Астън Вила [H] 3.12.2023 г.

По време на Равенството 1-1 на Айрънс с Астън Вила по-късно през този сезон, Пакета получи жълт картон, след като удари Джон Макгин в 70-ата минута. Това дойде само миг след като Пакета беше предупреден от рефера Крис Кавана след късното му предизвикателство срещу полузащитника на Вила Дъглас Луис.

Лийдс [H] 21/5/2023

Както Уест Хям дойде от изоставайки, за да спечели с 3-1 срещу Лийдс в последния си домакински мач от миналия сезон, Пакета беше жълт картон още веднъж. При резултата 1-1 в 65-ата минута той изтегли Крисенсио Съмървил обратно, за да спре контраатака на Лийдс.

Борнмут [A] 12/8/2023

Най-накрая, в деня на откриването на сезон 2023-24 в Борнмът Пакета получи картон за игра с ръка в 94-ата минута. 26-годишният играч беше заменен секунди по-късно, след като Уест Хям стигна до равенство 1-1.

Пакета, който се присъедини от френския гранд Лион за първоначалните £36,5 милиона през август 2022 г., каза че е "изключително изненадан и разстроен" от решението на ФА, добавяйки: "В продължение на девет месеца съдействах на всяка стъпка от тяхното разследване и предоставих цялата информация, която мога. Отричам всички обвинения в тяхната цялост и ще бори се с всеки дъх, за да изчистя името си."

Пакета е един от най-влиятелните играчи на Уест Хям от пристигането си от Лион, като им помогна да победят Фиорентина с 2-1 във финала на Лигата на конференциите на УЕФА през миналия сезон, за да сложат край на 43-годишна трофейна суша на клуба. Този мандат той вкара осем гола и даде седем асистенции в 43 изяви.

Шампионът на Висшата лига Манчестър Сити наскоро беше свързан с подписването на Пакета, който беше включен в състава от 26 играчи на Бразилия за предстоящото Копа Америка в САЩ.

и получавайте дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия

Източник: mirror.co.uk