Деклан Райс изрази ясно чувствата си към Ливърпул, след като Арсенал намали шансовете за титлата на Червените
The Mirror | 2024-02-05 | 13:05:17

Деклан Райс призна, че Ливърпул е бил „най-добрият отбор в лигата“, след като Арсенал ги победи в неделя.

Артилеристите се върнаха в битката за титлата във Висшата лига с победа с 3-1 на Емирейтс, намалявайки изоставането от Червените до само две точки. Ливърпул беше загубил само веднъж този сезон, което също беше в северен Лондон, когато Тотнъм осигури противоречива победа.

Отборът на Юрген Клоп постигна впечатляваща форма напоследък, като разби Челси броени дни преди пътуването си до столицата. Срещу Арсенал обаче те бяха втори най-добри през по-голямата част от надпреварата, тъй като екипът на Микел Артета подчерта собствената им титла със звездно представяне.

Райс каза пред Bein Sports за Ливърпул: „Те бяха най-добрият отбор в лигата, ако погледнете на хартия и статистически, това е едва втората им загуба днес. Знаехме колко голяма е днешната игра, необходимата инерция от всички, персонал, играчи и фенове, и тя се предаде на терена днес. Можехте да видите в продължение на 90 минути, че това беше отбор, който би направил всичко, за да спечели футболен мач. В крайна сметка излязохме победители и това е много добро усещане като цяло.“

Габриел Мартинели и Леандро Тросард вкараха голове през второто полувреме, за да отнесат мача от Ливърпул с добре балансирана игра на полувремето - време. Арсенал бе лидер в първите 45 минути и поведе чрез Букайо Сака, преди объркване в защитата да позволи на гостите да се върнат.

Райс коментира как лидерите на отбора са осигурили своя късен удар, като Ливърпул отбеляза гол в добавеното време на първото полувреме, не ги извади от релси, когато се върнаха, за да осигурят трите точки.

Той добави: „Имаме страхотни герои в отбора, които настояваха, караха на полувремето, че не беше момент да оставим главите ни да паднат. Не можехме да позволим нито един момент на липса на концентрация да повлияе на това, което бяхме направили за тези 45. Знаехме, че през второто полувреме ще бъде труден мач, но в крайна сметка дадохме всичко от себе си и получихме три точки, което беше огромно за нас."

Следващата задача на Арсенал е гостуване на Уест Хям Юнайтед - страна, която ги победи през празничния период. Сега те се изправиха срещу Ливърпул два пъти този мандат и Манчестър Сити веднъж с мач на Etihad, който ще се състои на 30 март, което може да се окаже определящо за титлата.

Присъединете се към новата ни WhatsApp общност! Щракнете върху тази връзка, за да получите дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на членовете на нашата общност специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашите