Деклан Райс разкрива защо е бил бесен в съблекалнята на Арсенал по време на победата на Борнемут
Снимка: mirror.co.uk
The Mirror | 2024-05-04 | 19:24:34

Деклан Райс призна, че е останал бесен на себе си, след като е пропуснал няколко шанса срещу Борнемут.

Райс вкара третия гол на Арсенал срещу Черешките, след като по-рано направи асистенцията за гола на Леандро Тросард. Полузащитникът също беше избран за играч на мача за представянето си, като помогна на "артилеристите" да се измъкнат на четири точки пред Манчестър Сити.

Въпреки този положителен резултат, Райс не беше напълно доволен от представянето си след последния съдийски сигнал. Вместо това английската звезда призна, че е бил ядосан на полувремето, когато призна, че е пропуснал „гледач“ в първите 45 минути.

„Мисля, че го виждате през първото полувреме, беше просто доминация, можеше да бъде четири или пет, за да бъда честен с вас, пропуснах седящ и, честно казано, не можех да го пусна, знаех, че има възможност да вкарам", каза той пред TNT Sports .

"Дори за моя гол се върнах в собствената си половина и просто го усетих, играчите на Борнемут там, просто продължаваха напред и напред. Гол, асистенция и три точки са това, от което имахме нужда. Радвам се, беше голям резултат.

„Те са топ отбор и са в добра форма. Знаехме, че днес е бизнес и трябва да се справим. Поглеждате назад към мача с Вила миналата седмица и имахме четири или пет шанса, след което второто полувреме беше малко хитро."

На Арсенал остават два мача да изиграят този сезон и сега разчитат на това, че Сити ще се подхлъзне ако искат да спечелят титлата, те ще играят по-късно в събота и ще имат още един мач в ръката си! .

Това ще се случи срещу Тотнъм една седмица във вторник, въпреки че Райс иска да задържи отбора си съсредоточен върху собствената им битка той настоява, че те са променена страна

„Все още смятаме, че можем да се подобрим през второто полувреме. Можеха да бъдат по-спокойни, те предизвикаха малко хаос и ние сами си причинихме щетите. Но да спечелим с 3-0 и да преминем границата, води до следващата седмица и ние сме напълно концентрирани," добави той.

"Не бях тук миналата година, но тази година усещам това ние го прегръщаме. Ман Сити е машина, те печелят повечето от мачовете си, но можем да се съсредоточим само върху нас. Правим това през последните седмици.

„Имахме невероятна 2024 г., мисля, че рекордът, който имаме, е извън този свят. Всичко може да се случи във футбола, могат да се случат чудеса , могат да се случат изненади, просто трябва да останем концентрирани."

Артилеристите ще завършат сезона си с гостуване на Манчестър Юнайтед и Евертън през следващите две седмици. Междувременно Сити се изправят срещу Фулъм и Уест Хем, както и мачовете си срещу Уулвс и Спърс.

и получавайте дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия

Източник: mirror.co.uk