Дербито на WSL в Северен Лондон е на пауза поради спешна медицинска помощ в тълпата, която вижда 11 минути, добавени към нормалното време - докато Тотнъм записва първата си победа ИЗВЕСТИ срещу съперника Арсенал
Daily Mail | 2023-12-16 | 17:04:04

Паузата в играта доведе до добавяне на допълнителни 11 минути към равенството след редовното време.

Когато играта беше подновена, домакините спечелиха сблъсъка с 1-0 благодарение на гол в 58-ата минута от Марта Томас, за да отбележат първия път в двата отбора История, че Тотнъм е побеждавал своите съперници от северен Лондон.

Медиците на Арсенал прекосиха терена, за да се погрижат за спешна медицинска помощ на трибуните за гости

Тотнъм спечели домакинския сблъсък, записвайки история с дебютна WSL победа срещу Арсенал

Артилеристите никога не са губили среща със своите съперници от северен Лондон, но са падали с 1-0 като гост

Вашият браузър не поддържа iframes.

Голмайсторът Томас беше новобранец в деня на крайния срок, избран да замести много липсващата Бетани Ингланд, докато тя продължава да се възстановява от операция на тазобедрената става, и играчът намери задната страна на мрежата седем пъти в 10 игри, което я прави съвместен голмайстор на WSL.

Арсенал има титаничен рекорд в срещите си, като е спечелил 11 от своите 14 мача.

Но Тотнъм - който е шести в таблицата - е във впечатляваща форма под ръководството на новия треньор Робърт Вилахамн след сезон, в който бяха заплашени от изпадане в първата половината от кампанията им 2022-23 г.

Отборът на Йонас Ейдевал не успя да надгради над победата с 4-1 срещу водещия съперник Челси на Емирейтс седмица по-късно и можеше да види, че пада на трето място ако Манчестър Сити победи Евертън на Уолтън Хол Парк в неделя.