Джеф Стелинг казва, че звездата на Манчестър Юнайтед е трябвало да бъде изгонен за нещо, което никога не се споменава
The Mirror | 2024-04-22 | 11:55:48

Джеф Стелинг вярва, че вратарят на Манчестър Юнайтед Андре Онана е трябвало да бъде изгонен по време на драматичната неделна полуфинална победа над Ковънтри в ФА Къп Сити.

Червените дяволи си осигуриха място във финала следващия месец със зъби, побеждавайки екипа на Чемпиъншип с дузпи, след като Небесносините отвърнаха от 3-0, за да изравнят равенството на 3- 3 в последните удари. На един етап изглеждаше, че Ковънтри го е спечелил дълбоко в продълженията, но ударът на Виктор Торп беше отстранен, след като VAR се намеси за засада при натрупването.

Мачът беше изпратен до дузпи и Онана се оказа ключово въздействие, като камерунският национал спаси точния удар на Калъм О'Хеър. Въпреки това, според бившия водещ на Soccer Saturday Стелинг, вратарят не е трябвало да е на терена.

Онана беше картотекиран за губене на време в нормалното време, но Стелинг вярва, че това е, което Юнайтед номер 1 направи след това означаваше, че трябваше да му бъде показана друга карта в бърза последователност. Вратарят отиде встрани от вратата си и изпи набързо, което допълнително забави изпълнението на вратарския удар.

"Между другото, само едно нещо, което никога не се споменава, бива пренебрегвано, просто искам да кажа, че Андре Онана не трябваше да е на терена за изпълнението на дузпи", каза Стелинг в talkSPORT.

„Той получи жълт картон след 85 минути от Роб Джоунс. И какво прави той? Той отива зад вратата си, взима бутилката си с вода, пие вода.

„Ако Роб Джоунс беше имал някаква бутилка, веднага щеше да му покаже още един жълт картон, защото вратарят изваждаше микито от съдията.“

КАЖЕТЕ СИ МНОЖЕНИЕТО! Трябваше ли на Онана да получи втори жълт картон? Коментирайте по-долу

Онана действително получи втори жълт картон, но той дойде по време на изпълнението на дузпи, което означаваше, че показаният му в нормалното време не беше подходящ и той остана на терена, за да играе неговата част.

Юнайтед може и да са си осигурили място на финала, но начинът, по който изпуснаха преднината си от три гола, несъмнено ще загрижи Ten Hag. Той каза това след мача.

>

„Имахме контрола за 75 минути и трябва да направим комплимент на Ковънтри за това, което направиха през последните 15 минути“, каза Тен Хаг пред ITV. „Трябва да се подобрим. Говорим много за това. Първо, трябва да се поставите в печеливша позиция, но след това трябва да го превземете. В тези моменти правим грешки и не спазваме отговорностите си.“

и получавайте дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия