Двойна наслада за Юрген Клоп, когато Ливърпул поема битката за титлата - 5 точки за разговори
The Mirror | 2023-12-26 | 21:44:49

Ливърпул се измъкна с две точки на върха в таблицата на Висшата лига, след като победи Бърнли с 2-0 на Търф Мур на Boxing Day.

Преследвачите на титлата на Юрген Клоп се нуждаеха само от шест минути, за да открият резултата, когато Дарвин Нунес откри мрежата. Гостите доминираха през по-голямата част от мача след това, но се бореха да отбележат втори гол, докато Диого Жота не влезе от пейката и направи разликата.

Натискът сега е върху Арсенал, който може да си върне първото място, като победи Запада Хам на Емирейтс в четвъртък. Що се отнася до борещия се Бърнли на Винсент Компани, те остават на пет точки от безопасността на 19-о място. Ето основните точки на разговор от Turf Moor...

Нунес най-накрая сложи край на сушата

Нунес се присъедини към Ливърпул от Бенфика с огромен трансфер на стойност £85 милиона преди 18 месеца. Но след като вкара само девет гола във Висшата лига по време на дебютния си сезон в Мърсисайд, той е под огромен натиск да оправдае цената си. Беше още един тежък сезон за уругвайския национал, който изкара почти два месеца без гол в лигата.

Тази серия приключи на Boxing Day. Нунес най-накрая вкара, след като игра едно-две с Коди Гакпо отляво. След това 24-годишният нападател зае добра позиция на ръба на наказателното поле, преди да се насочи към долния ъгъл. Момент с истинско качество.

Ливърпул показва титлата

Какво мислите за представянето на Ливърпул срещу Бърнли? Кажете ни в коментарите по-долу!

Ливърпул трябваше да удвои преднината си моменти по-късно, когато Нунес намери Мохамед Салах в средата на наказателното поле. Салах трябваше да се възползва от шанса за първи път, но вратарят Джеймс Трафорд беше също толкова инстинктивен - направи страхотно спасяване, за да преобърне топката.

Бърнли имаше странния шанс, но гостите доминираха през първото полувреме. Gakpo направи златен удар точно встрани, след като бе изстрелян към вратата от запазената топка на Трент Александър-Арнолд, преди да намери мрежата с класически бракониерски гол. Усилието на холандеца не беше зачетено благодарение на фаул на Нунес срещу Чарли Тейлър при натрупването.

Салах беше следващият играч на Ливърпул, който имаше брилянтен шанс, но успя да намери гредата на Трафорд само с гръмотевичен удар . Ливърпул направи 17 докосвания в наказателното поле на Бърнли през първите 32 минути, като домакините отнеха същото време, за да запишат само едно.

VAR забавя Ливърпул

Ливърпул остана в контрола над игра след почивката. Харви Елиът откри мрежата, когато Райън Грейвънбърч му изпрати топката в центъра на наказателното поле, но Салах блокира погледа на Трафорд от засада. VAR записа гола.

Това решение даде на Бърнли малко импулс. Те се качиха в другия край и за малко да вкарат от корнер. Ударът на Dara O'Shea се отклони от Nunez и прелетя агонизиращо над бара на Alisson. Сандер Бердж нанесе нисък удар малко по-късно.

Клоп беше принуден да влезе в действие

Най-доброто заклинание на Бърнли в мача насърчи Клоп да изведе Къртис Джоунс, Луис Диас и Доминик Собослай в троен ключ. И все пак домакините продължиха да настояват за изравняване, като Йохан Берг Гудмундсон стреля с глава над гредата. Джоунс върна с глава подаването на Александър-Арнолд обратно през наказателното поле от шест ярда, но капитанът на Унгария не успя да се нагласи, за да вкара гол. Въпреки пропуска на Собошлай, промените на Клоп помогнаха на Ливърпул да си върне контрола над играта.

Жота вкарва при завръщане

Много фенове на Висшата лига не биха чували за Уилсън Одоберт преди този мач, но представянето на френското крило срещу Ливърпул не остана незабелязано. 19-годишният Одоберт създаде много проблеми и несъмнено беше най-голямата заплаха за Бърнли в Turf Moor.

Якоб Бруун Ларсен имаше страхотен шанс да изравни за домакините, когато небрежният пас на Ватару Ендо беше изрязан, но не беше взети. Ливърпул се нуждаеше от момент на качество, за да осигури точките, тъй като Jota отбеляза от малък ъгъл при завръщането си от контузия. Португалският нападател със сигурност ще играе огромна роля в надпреварата за титлата... ако остане във форма.

Присъединете се към новата ни WhatsApp общност! Кликнете, за да получите дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия