Ема Радукану постигна най-голямата си победа от финала на US Open през 2021 г., след като се възстанови от сет и пробив, за да победи Каролайн Гарсия в Billie Jean King Cup
Daily Mail | 2024-04-13 | 10:41:18

Британската номер 1 Кейти Боултър започна деня, като спечели първите две игри, след което загуби следващите 12, тъй като нейното непознаване на настилката беше безмилостно разкрито от класната 21-годишна Даян Пари от Франция, 6-2, 6-0.

Забележително е, че това беше първият мач на 27-годишното състезателка на червена земя - симптом на контузиите, които белязаха кариерата й - и това се видя.

Ема Радукану дойде след сет и пробив, за да победи французойката Каролин Гарсия

Може би най-добрият резултат на Радукану от 2021 г. Откритото първенство на САЩ, това означава, че Великобритания е наравно в Купата на BJK

По-рано Кейти Бултер загуби дванадесет поредни игри при поражение с 6-2, 6-0 от Даян Пари от Франция

Така че GB беше с едно по-малко в равенството най-добри от пет и Радукану се оказа сет и 2-0 в просрочие срещу бивш номер 4 в света. Но дори и да загуби това началния сет Радукану беше играла добре и когато Гарсия – известен играч с ивици – започна да пада на нивото си, британската играчка се нахвърли. Имаше всички отличителни белези на Радукану: агресивно завръщане, ослепително защитно движение и най-вече съсредоточаване с мъртви очи.

Когато Гарсия спираше в галски жестове на самобичуване , Радукану беше като навита стоманена пружина. Толкова се набра, че отпразнува рано - вдигна юмрук при 5-1. „Понякога просто съм супер заключена, че наистина не разбирам резултата“, каза тя. „Беше доста неудобно! Всичко, което си мислех, беше, че ако загубя това, ще изглеждам като правилен мъпет. Така че съм щастлив, че успях да се справя.

„Много е трудно да играеш Каролин, която има толкова добър сезон. Аз бях аутсайдера, който излизаше тук в собствената си къща, на глината. Борих се много здраво, закопах се. „Това беше наистина добър тест, защото не съм имал много често такива мачове на ниво.“

Капитан Ан Кеотавонг трябва в събота да реши дали да се придържа към своя играч номер 1 Боултър, който изглеждаше толкова в морето на тази повърхност, или да я изостави заради Хариет Дарт. Който и да играе, ще се изправи срещу него, така че GB вероятно ще изисква още един майсторски клас на Raducanu и победа в решаващите двойки, за да стигне до финалите през ноември. „Честно казано, нямам нищо против да играя срещу публиката“, добави Радукану. „Те могат да бъдат толкова шумни, колкото искат. Днес, утре, когато и да е. Мисля, че това е моята сила.“