Ерик тен Хаг остана без къде да се скрие, след като Манчестър Юнайтед се подхлъзна срещу Бърнли - 5 точки за разговори
The Mirror | 2024-04-27 | 19:36:35

Манчестър Юнайтед претърпя удар в надеждите си да завършат в топ 6, след като допусна нов късен гол по време на равенството 1-1 срещу Бърнли на Олд Трафорд.

Юнайтед започнаха мача отпред, но пропуснаха набор от шансове да поведат, като Алехандро Гарначо и Антони се доближиха рано. Кристиан Ериксен стреля широко и Бруно Фернандеш след това разтърси дървената конструкция, докато Червените дяволи натискаха, за да намерят откриващия гол.

Въпреки ранната си доминация, Бърнли трябваше да излезе напред преди полувремето, като Андре Онана направи поредица от отлични спасявания, за да ги държи на разстояние. С напредването на мача Юнайтед си върна позициите и поведе в 79-ата минута, когато Антони се нахвърли след грешка, преди да ги изведе напред.

Преимуществото им обаче продължи броени мигове, докато Бърнли изравни. То дойде от дузпа, когато Онана се превърна от герой в злодей, безразсъдно нахлувайки и удряйки противников играч вместо топка. Това даде шанс на Зеки Амдуни да изравни - и той направи точно това, стреляйки топката от мястото.

Завърши 1-1, тъй като Юнайтед пропусна шанса да затвърди мястото си в челната шестица. Ето пет точки за разговор от мача...

Антъни с рядък удар

След като по-рано пропусна няколко положения, Антони си помисли, че е спечелил мача за Юнайтед. В 79-ата минута бразилецът се нахвърли върху неудовлетворено подаване на Сандер Берге, преди да пробие към вратата. Тогава Антони запази самообладание, преди да увие топката в долния ъгъл отвъд Мурич.

Това беше добър завършек от Антони, който не бе отбелязвал във Висшата лига повече от година преди удара си срещу Бърнли. Той вече има три гола на сметката си във всички състезания този сезон, след като преди това отбеляза срещу Нюпорт и Ливърпул във ФА Къп.

Добрият, лошият и Онана

Присъединете се към дебата! Какво мислите за представянето на Ман Юнайтед срещу Бърнли? Кажете ни тук.

След като беше подложен на критика за грешката си по-рано тази седмица, Онана компенсира това с поредица от впечатляващи спасявания през първото полувреме срещу Бърнли. Той беше извикан в действие в първата минута, тъй като направи рутинно спиране, за да откаже Давид Датро Фофана.

Бърнли бяха заплаха през първия период и смятаха, че са отбелязали гол в 34-ата минута, когато Лайл Фостър задвижи удар с глава от близка дистанция, само за Онана да покаже впечатляващ рефлекс, за да го задържи настрана.

Малко след това Онана трябваше да направи още едно важно спасяване, за да запази чистата си мрежа непокътната. Сандър Бердж пусна възхитителен пас към Фостър и нападателят имаше точно Онана за победа, но стражът на Юнайтед стана голям и направи добър стоп.

За нещастие на Onana, той изтри тетрадката си точно при смъртта, като даде ненужно наказание. И точно такива моменти, а не героизмите му от първото полувреме, ще бъдат запомнени, когато хората погледнат назад към първия му сезон във Висшата лига.

Спорове между съдиите

Юнайтед бяха убедени трябваше да им бъде отсъдена дузпа в средата на първото полувреме. Това дойде, когато Гарначо се захвърли в наказателното поле отвъд Лоренц Асиньон, преди да падне, след като изглеждаше, че е хванат от протегнатия десен крак на Берге.

Въпреки че повторенията показаха, че Берге е докоснал леко топката, халфът на Бърнли го последва и улови левия крак на Гарначо, което прати аржентинеца на тревата. Въпреки обажданията на Юнайтед, нито реферът Джон Брукс, нито ВАР решиха да се намесят.

След това Юнайтед искаше точен удар точно след полувремето, когато Каземиро падна в зоната, но Брукс и ВАР отново не се интересуваха. По-късно обжалванията за наказание от Антони и Гарначо също бяха отхвърлени, тъй като Юнайтед и Тен Хаг бяха оставени разочаровани от длъжностните лица.

Бърнли живее, за да се бие още един ден

Просто. Кларетите изостават на две точки от безопасността и Нотингам Форест, които имат мач по-малко от страната на Винсент Компани. Миналогодишните шампиони от Чемпиъншип не успяха да оправдаят очакванията, след като се присъединиха към елита на Англия, но намериха битка през последните седмици.

Те все още имат шанс за оцеляване в последните кръгове на сезона. И това не е за подсмърчане. Бърнли заема 19-то място, след като спечели само пет от своите 35 мача досега през този сезон и се изправя пред още три жизненоважни мача преди края на кампанията, включително евентуален решаващ последния ден срещу Форест.

Писане на стената за Ten Hag

Ерик ten Hag може би успя да отклони критиките с разсейването на финала за ФА Къп след пагубния крах на Юнайтед срещу Ковънтри Сити миналия уикенд, но обсаденият холандец няма къде да се скрие след този резултат.

Ten Hag започна сезона с кредит в банката, но той наистина се изпари. Той дори би могъл да ръководи най-лошия сезон на Юнайтед в ерата на Висшата лига - и предвид начина, по който кампанията е преминала досега, не бихте заложили, че това наистина ще се случи.

Извиненията - и времето - текат аут за Ten Hag. Скорошните резултати просто не са устойчиви и няма да бъдат достатъчни, за да успокоят сър Джим Ратклиф, като се има предвид, че шефът на Ineos събира супер-екип зад кулисите.

НЕ ОТХВЪРЛЯЙТЕ ПОВТОРЕНИЯТА! Присъединете се към нашата петиция, за да запазите магията на ФА Къп!

и получете ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия