Ерик тен Хаг ще даде старт на Манчестър Юнайтед wonderkid малко вероятно, след като Расмус Хойлунд отпадна контузен
The Mirror | 2024-02-23 | 22:36:49

Ерик тен Хаг е готов да даде първи старт на Манчестър Юнайтед на тийнейджърския талант Омари Форсън след преждевременна контузия на нападателя Расмус Хойлунд, беше заяви.

Датският национал Хойлунд най-накрая започна да намира най-добрата предавка след тих старт след летния си трансфер от Аталанта. Той отбеляза във всеки от последните пет мача на Юнайтед, като отборът на Тен Хаг взе 13 точки от възможни 15 в тези мачове.

Той обаче няма да продължи тази серия в събота, като Юнайтед потвърди мускулна травма ще го извади от две до три седмици. Това също е вероятно да означава липса на участие в Манчестър Дерби, като наличността на Хойлунд за мача срещу Евертън на 9 март също е под въпрос.

Тъй като Антони Марсиал вече е контузен, възможностите на Тен Хаг в атака са ограничени. Изглежда обаче, че е готов да вземе лист от книгата на сър Алекс Фъргюсън и да хвърли една млада звезда в дъното.

Форсън е играл по-малко от 10 минути старши футбол за Юнайтед, но е направил доста впечатление на и извън терена. Според The ​​Athletic, Юнайтед работи с течна предна тройка от Форсън, Алехандро Гарначо и Маркъс Рашфорд по време на тренировка и може да върви по този път от самото начало.

19-годишният играч вкара осем пъти във Висшата лига 2 през миналия сезон, но дебютира при старшата възраст едва този сезон. Той беше представен от Тен Хаг като късен резерва при победата от третия кръг на ФА Къп срещу Уигън и отново срещу Нюпорт Каунти в четвъртия кръг.

Скоро последва поклон във Висшата лига и той направи мигновено въздействие срещу Вълци. Форсън беше този, който даде своя колега тийнейджър Коби Майноо за последен победител в Молиньо, една от четирите победи на отбора на Тен Хаг.

Трябва ли Омари Форсън да започне за Манчестър Юнайтед срещу Фулъм? Кажете мнението си в секцията за коментари

Английският национал до 20 години Форсън, който се присъедини към Юнайтед от академията на Тотнъм през 2019 г., също беше част от отбора за мача за пораженията на Юнайтед в груповата фаза на Шампионската лига като гост на Байерн Мюнхен и ФК Копенхаген. Той обаче беше неизползван заместник и в двата мача, като по-голямата част от минутите му през този сезон бяха на ниво възрастова група.

Той участва и в трите гола, когато Юнайтед до 19 години победи Галатасарай с 3-0 в този сезон в Младежката лига на УЕФА, отбелязвайки два гола и създавайки един за Итън Уилямс. Той също отбеляза два гола в този сезон на EFL Trophy, когато отборът до 21 години претърпя ранна елиминация и отбеляза в три поредни мача във Висша лига 2 през септември.

„Научих толкова много – добри навици на и извън терена – и наистина се наслаждавах на времето си от началото на предсезона,” каза Форсън пред MUTV през август след редица изяви в предсезона. „Има много за учене – трябва да продължите да учите. Ученето никога не спира, особено защото съм млад.” Появиха се няколко възможности за първи отбор, макар и кратки досега. Сега обаче може да е време за първия му голям тест на старшо ниво.

и получете ежедневната си доза съдържание от Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия