Ерлинг Хааланд дава брутален отговор на Рой Кийн, след като разби четири минали Уулвс
Снимка: mirror.co.uk
The Mirror | 2024-05-04 | 23:33:05

Ерлинг Хааланд настоява, че „наистина не му пука“ за Рой Кийн, след като накара критиците си да млъкнат с ЧЕТИРИ гола срещу Уулвс.

Талисманът на Манчестър Сити поведе атаката, докато отборът на Пеп Гуардиола запази статута си на фаворит в надпреварата за титлата във Висшата лига, достигайки до домакинска победа с 5-1. 23-годишният Хааланд отбеляза хеттрик за първото полувреме, преди да направи своя четвърти точно преди изтичането на часа.

Извличането му идва малко повече от месец, след като легендата на Манчестър Юнайтед Кийн сравни Хааланд с „нападател от Втора лига“ когато става въпрос за неговата всестранна игра. Тези коментари разгневиха семейството на Хааланд, тъй като бащата Алф Инге имаше два скандални сблъсъка с Кийн по време на техните игрови дни.

Сега 23-годишният играч отговори на критиките на Кийн, като каза, че след като наложи Уулвс на меча : „Всъщност не ме е грижа толкова много за този човек, така че това е наред. Не ме интересува, ние просто трябва да спечелим мачовете си и сега се отпуснете тази вечер и се съсредоточете върху Фулъм.“

Наскоро Хааланд претърпя нестабилна форма, докато имаше контузия, която го накара да пропусне два мача след тежкото отпадане на Сити от Шампионската лига. Обратно на резервната скамейка миналата неделя срещу Нотингам Форест, норвежкият стрелец влезе като резерва през второто полувреме и вкара гол по клиничен начин.

След като беше избран от началото срещу Уулвс, Хааланд се върна „в бизнес", според неговия шеф. „Дузпите са гаранция (за него), но втората и четвъртата бяха невероятни“, приветства Гуардиола, чийто действащ шампион изостава с една точка от съперника си за титлата Арсенал, но има мач по-малко.

„20-те минути Той [Халанд] игра срещу Нотингам Форест и днес също не е възможно да спечелим титлата с голова разлика, така че начинът, по който Арсенал играе е толкова добър и последователен

Ваш ред! Съгласни ли сте с коментарите на Рой Кийн? Кажете ни вашето мнение в секцията за коментари.

„Това са три мача, надяваме се да спечелим първия и втория и да стигнем до третия с нашите съдбата в собствените ни ръце. Девет точки ще бъдем шампиони. Ако са седем, шест или три точки, тогава Арсенал ще спечели Висшата лига.“

Носителят на Златната обувка за 2023 г. в крайна сметка беше заменен с осем минути оставащо нормално време и направи разочарована фигура, докато седеше на резервната скамейка .. Гуардиола обаче казва, че Халанд е бил ядосан на рефера Антъни Тейлър - не на него.

"Той беше разочарован от рефера", обясни мениджърът на Сити е изтеглен. Той падна и понякога не беше фаул. Случва се много пъти във всяка игра. Той просто беше малко разочарован от тези действия, но мога да гарантирам колко щастлив беше днес."

и получавайте ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на членовете на нашата общност специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашите

Източник: mirror.co.uk