Феновете на Арсенал забелязват какво направи Бен Уайт на Гулиелмо Викарио, за да вбеси вратаря на Тотнъм
The Mirror | 2024-04-28 | 18:11:49

Бен Уайт се опита да разхлаби ръкавиците на вратаря на Тотнъм Гулиелмо Викарио в дербито на Северен Лондон, за голямо забавление на феновете на Арсенал.

Топчиите на Микел Артета поведоха с 3-0 на полувремето, с автогол на Пиер-Емил Хойберг, последван от усилия на Букайо Сака и Кай Хаверц. Феновете на гостите се насладиха на триото голове, но също така се забавляваха, когато се появиха кадри от лудориите на Уайт.

Шпорите почти направиха най-невероятния от завръщанията, като Кристиан Ромеро се възползва от хлабав пас на Дейвид Рая, за да направи един назад и Son Heung-min, отбелязвайки от дузпа. Арсенал обаче удържа и трите точки, запазвайки надеждата си за титлата.

След като въздъхна с облекчение след победата, вниманието можеше да се насочи към по-леки въпроси. Не че напрежението в играта спря феновете на "артилеристите" (и някои неутрални) да се забавляват с поведението на Уайт много преди края на играта.

„Харесваш ли го или не, трябва да уважаваш това ниво на гаднярство“, написа един фен. „Трябва да защитим Бен Уайт на ВСЯКАКВА цена“, беше отговорът от друг.

„Кълна се, че живея този човек все повече и повече като такава заплаха“, каза трети. „Бени Бланко бързо се превръща в мой фаворит“, написа четвърти, визирайки прякора на феновете на Арсенал за защитника.

Арсенал допусна два пъти в един и същ мач от лигата за първи път през 2024 г., но тези три първи -полуголовете се оказаха достатъчни. След мача Сака, който вкара втория си гол след бърза контраатака, разсъждава върху победата и нервните последни моменти.

Какво смятате за поведението на Бен Уайт? Кажете мнението си в секцията за коментари

„Последните 20 минути не бяха хубави, но си заслужаваше!“ каза 22-годишният. „Знаем, че е голямо дерби и те не искат да загубят с 3:0 у дома. Инерцията им се промени, но се гордея с момчетата – успяхме да вземем трите точки.

„Трябваше да сме спокойни и всичко беше неистово. Показахме нивото си в края и се гордея с всички, това беше хубав момент – знаем какво означава това за феновете.

„Това означава всичко и това е огромна победа за нас. Остават ни трима и ще дадем всичко от себе си“, добави английският национал. На Арсенал предстоят домакински мачове срещу Борнемут и Евертън, като между тях има мач навън срещу Манчестър Юнайтед, докато съперниците за титлата Манчестър Сити все още трябва да се изправят срещу Тотнъм преди края на кампанията.