Феновете на Челси възхваляват Енцо Фернандес за невижданите моменти с Мейсън Маунт при победата над Манчестър Юнайтед
The Mirror | 2024-04-05 | 09:13:05

Коул Палмър може да беше победителят в мача, но Енцо Фернандес спечели аплодисментите от феновете на Челси след драматичната победа над Манчестър Юнайтед.

Палмър вкара два пъти в добавеното време, за да спечели забележителна победа с 4-3 на Стамфорд Бридж в четвъртък вечер. Челси поведе с 2-0 чрез ранен удар на Конър Галахър и дузпа на Палмър, но позволи на Юнайтед да се върне.

Грешка на Мойсес Кайседо беше преодоляна от Алехандро Гарначо, Бруно Фернандес стреля с глава от задната греда и Гарначо кимна при центриране на Антони покрай Джордже Петрович, за да изведе Юнайтед с 3-2. Изглежда Юнайтед се задържа за знаменита победа за завръщане, докато Диого Далот не фаулира Нони Мадуеке, позволявайки на Палмър да вкара втората си дузпа за вечерта за 3-3.

Това беше достатъчно драматично, но не свърши дотук, като бързият ъглов удар на Фернандес позволи на Палмър пространството да разбие отклонен уинър. Тази асистенция спечели известна похвала на победителя от Световната купа в Аржентина – но неговите сблъсъци с Маунт наистина раздвижиха феновете на домакините.

Маунт напусна Челси за Юнайтед с трансфер на стойност £55 милиона през лятото, който го накара да се превърне от местен герой в злодей в очите на много привърженици. След като влезе като резерва в 86-ата минута на Гарначо, Маунт беше подложен на освирквания, докато една от старите му фланелки с номер 19 на Челси беше вдигната с надпис „Юда“ на гърба.

И след като блокира опита на Фернандес за да ритне топката обратно към Юнайтед, за да изпълни вкарване, Маунт се изправи лице в лице с бившия си съотборник, преди да го отблъсне. След последния съдийски сигнал, Фернандес можеше да бъде видян да се удря в гърдите пред падналия Маунт, да търка сол в раните и да радва привържениците си.

„Енцо се бие с Маунт, а по-късно помага на Палмър точно пред Mount to goal the winner е моят акцент!“ един фен на Челси туитна. Друг просто добави: „Енцо е истинският Челс“.

Имаше много съгласие, че Фернандес олицетворява духа на клуба. „Инжектирайте го. Правилни Челс. Нека остане дълго“, написа един фен. Друг написа: „Обичам Енцо! Той притежава правилните Челс с харизма и дела!“ Друг заключи: „Тази победа беше за човека Енцо“.

Ударът на Палмър в последната минута предизвика бурни празненства на тъчлинията от Маурисио Почетино и неговия екип, като Фернандес се плъзна на коляно, за да се присъедини към тях. Подобни моменти са дефицит през този сезон и босът на сините обясни: „Беше нечестно (ако Челси загуби). Чувството не беше толкова добро, защото си помислих защо губим мача? Но това се случи, защото във футбола е така. В крайна сметка продължих да вярвам. Говорихме с нашите играчи, "има още две минути". Вярвахме, че можем да отбележим победния гол.

„Да, толкова щастлив, защото накрая беше емоционално. Спечелете мача по този начин, три точки и за нас това беше мач, който трябва да спечелим, за да намалим разликата с отборите пред нас. бяха толкова, толкова, толкова важни, трите точки днес."

и получавайте ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия