Феновете, вбесени от бедствието, Челси хващат ITV на скачане, за да пропуснат откриващия гол на Лийдс
The Mirror | 2024-02-28 | 22:56:17

Лийдс Юнайтед отбеляза ранен гол срещу Челси в срещата от петия кръг на ФА Къп, но камерите на ITV пропуснаха гола.

Челси на Маурисио Почетино влезе в мача с отчаяна нужда от отговор, след като загуби финала на Карабао Къп от Ливърпул в неделя. Те обаче получиха всичко, но защитникът Аксел Дисази подари топката на гостите, за да позволи на Матео Джоузеф да открие резултата.

Феновете, които гледаха у дома по ITV4, останаха ядосани, изразявайки притесненията си в социалните медии. Това напомни за друг хълцане на ITV преди повече от десетилетие, когато телевизионният оператор прекъсна рекламите и пропусна победител Дан Гослинг в Мърсисайдското дерби.

Този път все още се показваше повторение на шанс на Дан Джеймс, докато Челси искаше да поднови играта с гол. По времето, когато снимките на живо се върнаха обаче, топката беше в мрежата на Челси, след като Аксел Дисаси бе хванат в притежание и Джейдън Антъни даде на Джоузеф податък, за да го вкара.

„Кой направи по-голяма грешка за този гол: Дисаси или директорът на ITV, който не прекъсна екшъна на живо до част от секундата преди отбелязването на гола?“ попита един фен.

„Да, не се тревожете за това, ITV просто пропускат гола, не че има значение“, добави друг саркастичен зрител. „Още един пропуснат гол за добавяне към списъка“, беше присъдата от друг.

„Лийдс напред на Стамфорд Бридж. Огромен гол за Йоркшир…..огромен провал на ITV за почти пропускане на целта, докато показване на повторение!" друг фен написа.

Грешката на Челси ли е най-лошата, която сте виждали в ФА Къп тази седмица? Уведомете ни в секцията за коментари

Челси трябваше да се бие, след като даде преднина на опонентите си, но това не им отне много време. Николас Джаксън изравни нещата в 15-ата минута, като получи чист пас от Мойзес Кайседо, преди да пробие топката.

Победителят в мача на Челси срещу Лийдс знаеше преди началото, че лидерът в Чемпиъншип Лестър Сити ще го чака на четвъртфиналите. Лисиците на Енцо Мареска победиха Висшата лига Борнемут във вторник вечерта, като Абдул Фатаву отбеляза победен гол след продължения.

Лийдс и Лестър се срещнаха в лигата само миналата седмица, като отборът на Даниел Фарке дойде отзад, за да вземе 3 -1 победа. Конър Робъртс, Арчи Грей и Патрик Бамфорд бяха точни, след като Уот Фаес даде преднина на Лестър на полувремето.

Челси, междувременно, загуби от Лестър на финала през 2021 г., когато лисиците все още бяха във Висшата лига екип. По този повод Youri Tielemans - сега в Астън Вила - вкара единствения гол в мача точно след час.

и получете дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашите