Фил Фодън е „сърдит“ с Пеп Гуардиола, докато предоставя актуална информация за контузията на Манчестър Сити
The Mirror | 2024-04-10 | 07:59:49

Пеп Гуардиола потвърди, че Фил Фодън е добре, след като беше заменен във финалната фаза на вълнуващото равенство 3-3 на Манчестър Сити с Реал Мадрид.

Фодън вкара зашеметяващ гол за Сити в първия четвъртфинален мач от Шампионската лига във вторник вечерта. Но звездата на Англия беше изваден три минути до края, за да бъде заменен от Хулиан Алварес.

Това беше единствената промяна на Сити по време на мача, въпреки че Гуардиола беше принуден да промени първоначалния си стартов състав, когато Кевин де Бройне се разболя преди мача. Испанецът вече се справя с криза с контузия, поради която Кайл Уокър и Нейтън Аке бяха изключени.

За щастие на Гуардиола обаче, проблемът с контузията на Фодън не изглежда сериозен. Вместо това 23-годишният играч всъщност беше разстроен от мениджъра си, че го отстрани в последния етап.

„Това е почукване. Беше сърдит с мен, когато направих смяна, което означава, че е добре, но направи фантастичен гол“, каза Гуардиола пред TNT Sports, когато го попитаха защо е направил промяната.

„В последната среща в хотела, в който той [De Bruyne] играеше. Той не ми каза нищо. Но започна да се чувства зле и зле. Повръщане, когато пристигна. Не се чувстваше добре да играе.

„Една от тайните на високо ниво е адаптирането към хаоса. Няма време за оплакване. Кайл [Уокър] не е тук, така че не е тук. Нейтън [Аке] не е тук, така че не е тук. Кевин не може да играе, ние играем с 11. Надяваме се, че той може [да се върне] следващата сряда.

КАЖЕТЕ МНЕНИЕТО СИ! Кой беше играчът на мача, когато Манчестър Сити завърши наравно с Реал Мадрид? Коментирайте по-долу.

„Беше наистина добра, забавна игра. Два отбора, които искат да атакуват - по различни начини, но искат да атакуват. Това, което харесвам, е начинът, по който играхме второто полувреме, когато губехме с 2-1. Контролирахме мача наистина добре.

„Това е Мадрид. Можете да сте 3-2 и играта да свърши - тук никога не свършва. Една седмица до следващия ни мач в Манчестър - ще бъде разпродаден и те ще ни помогнат да вкараме един гол. Ние ще направим останалото. И отборът, който е най-добрият, ще стигне до полуфиналите.“

Ударът на Фодън дойде 24 минути преди края, за да върне Сити на ниво, като по-късно Йоско Гвардиол и Федерико Валверде си размениха крикове, за да видят мача край на всички квадрати. Звездата на Сити по-късно потвърди, че е претърпял само мъртъв крак и беше щастлив, че се записа в протокола.

„За феновете това трябва да е бил един от най-добрите мачове, които сте могли да гледате, два страхотни отбори с вероятно най-добрите нападатели в света се сблъскват един срещу друг. Това е, което феновете искат да видят, с много голове също," каза Фодън пред TNT Sports.

"Понякога вкарваш твърде рано. Те отговориха много добре с два бързи гола и ние трябваше да се примирим Мислех, че се развихрихме в мача, особено през второто полувреме. Бях наистина щастлив да се възползвам максимално от шансовете си да дойда тук и да постигна равенство.“

и получавате ежедневна доза съдържание на Mirror Football със специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори, можете да проверите по всяко време сте любопитни, можете да прочетете нашите