Фулъм 0-2 Нюкасъл: Свраките заекват до петия кръг на ФА Къп след противоречив гол на Шон Лонгстаф и удар на Дан Бърн
Daily Mail | 2024-01-27 | 23:01:19

Но примамката на пот със злато ще се състезава със сребро, след като стигнаха до финалните 16 на това състезание само за втори път от 18 години. Те го направиха, без да играят особено добре, но за Хау резултатът беше всичко, което имаше значение. Той се нуждаеше от това, за да поддържа жив сезон, който беше студен тази зима, а купата може да послужи като болкоуспокояващо за болестите на тяхната форма във Висшата лига. Единствената им победа в лигата от началото на декември беше срещу Фулъм с 10 играчи.

Отборът на Марко Силва отново игра като че ли е с изчерпани бройки, особено през второто полувреме, в което те изоставаха с голове на Шон Лонгстаф и Дан Бърн, но изглеждаха примирени с поражението. Предвид седем промени в стартовите им 11, може би това е бил планът през цялото време.

Дан Бърн вкара втория гол на Нюкасъл при победата им с 2-0 над Фулъм в четвъртия кръг на ФА Къп в събота

Вашият браузър не поддържа iframes.

Отборът на Нюкасъл, напротив, говори за решимостта на Хоу да напредва, най-силната му налична наличност. Липсваше Мигел Алмирон, търсен от клубове в Саудитска Арабия. Той страдаше от болест, каза Хау. Джамал Ласелс, ухажван от Бешикташ, имаше контузия на прасеца. Тяхното отсъствие подхрани спекулации сред привържениците, особено тези, които се надяваха, че един аут се равнява на един влизане. защо. Преди да отбележат втория си гол за часа, те имаха затруднения с контрола, било то на топката или играта. В интерес на истината това беше слабо състезание.

За първите 30 минути бойкотарите на Фулъм бяха късметлиите. Пет хиляди фенове останаха далеч в знак на протест срещу цените на билетите, започващи от £40. Тези, които бяха платили, едва ли получиха стойност за парите си от двете страни.

Просто домакините имаха по-голяма полза. Родриго Муниц успя да изстреля два удара, единият изби около гредата от Мартин Дубравка, а другият отрази встрани от Свен Ботман. В другия край Джейкъб Мърфи стреля право към Марек Родак, когато беше чист от вратата. Това беше първото му появяване след тримесечно прекъсване на рамото и това си личеше. Това не беше голямо забавление.

Поне пробивът на Нюкасъл за 39 минути носи със себе си драмата на проверка на VAR. Лонгстаф нахлу от 14 ярда след игра на флипер в наказателното поле, като последният рикошет дойде от ръката на съотборника му Бруно Гимараеш. Стокли Парк огледа добре, но правилно прецени, че Гимараеш е твърде близо до опита за изчистване, за да избегне контакт. Родак беше бесен. Не с предполагаемото нарушение, още повече със защитниците, които танцуваха около топката, сякаш беше граната.

Те не бяха сами. Нюкасъл се отнасяше към топката като към експлозив на моменти през първото полувреме и Гимараеш многократно намираше черно-бели фланелки. Проблемът беше, че отборът му играеше в зелено.

Хари Уилсън беше най-добрият играч на полувремето и играта беше по-лоша за него, когато той беше изгонен поради контузия точно преди почивката. Фулъм така и не се възстанови и равенството беше толкова добро, че приключи в 61-ата минута, когато Бърн удари втория удар на Нюкасъл.

Киран Трипиър, ​​обект на три отхвърлени оферти от Байерн Мюнхен миналата седмица, зареди корнер отдясно и Ботман показа повече желание от всеки друг да стигне до края му. Ударът му с глава беше спрян от Родак, но Бърн помете изгубената топка от два ярда.

Последният път, когато той отбеляза гол във вътрешно състезание за купата на Нюкасъл, те направиха до Уембли. Това беше по пътя към финала на Carabao Cup през миналия сезон, където загубиха от Манчестър Юнайтед.

Мечтата да станат по-добри е приоритет за тази кампания сега.