Холивудската звезда Бил Мъри се вози в метрото с други фенове на Къбс, след като гледа победата на Чикаго с 3-1 над Метс на Сити Фийлд
Daily Mail | 2024-04-30 | 20:51:50

Morel удари това двукратен хоумър от Едуин Диас, за да направи равенство в деветия ининг, а Чикаго Къбс победи Ню Йорк Метс с 3-1.

„Беше просто наистина Страхотно е просто да ни видиш, да останеш в него“, каза краткият стоп на Къбс Дансби Суонсън. „Просто цялостно добро представяне на отбора. Понякога трябва да печелиш игри като този.

Бил Мъри беше видян да се връща със 7-линеен влак от Citi Field във Флашинг, Куинс, Ню Йорк

Той беше там, за да гледа любимите му Чикаго Къбс се изправят срещу и побеждават Ню Йорк Метс

Суонсън отдели Северино без никой на осмия за първия удар на Чикаго, поставяйки бегачите на първо място и втори след водеща стъпка срещу Майкъл Буш.

С ранъри в ъглите и един аут, ударът с щипка Ник Мадригал удари счупен удар на трета база Джоуи Уендъл, който току-що влезе за защита. Уендъл лесно можеше да изхвърли Буш в плочата, прекъсвайки изравняващия ход.

Вместо това, ветеранът в полето взе необмислено решение да опита за двойна игра в края на ининга. Madrigal победи щафетата до първи и Cubs изравниха с 1-all.

'Първоначално мислех, че топката е ударена малко по-силно, отколкото беше. До този момент вече бях стъпил на краката си и донякъде се бях ангажирал да се опитам да обърна двойна игра“, каза Уендъл. „Това е решението, което взех, и за съжаление грешното.“

Брандън Нимо отбеляза 13-то си водещо домакинство в кариерата си за Метс, но Джеймсън Тейлън ги затвори след това в бърз дуел на питчърите, който се развихри с главоломна скорост.

"Чувствах се добре, дори и в бика", каза Северино .

Тейлън допусна четири попадения в 7 1/3 ининга, като хвърли 57 от своите 78 подавания за удари.

Mark Leiter Jr. (1-1) получи два аута за победата, а Héctor Neris работи около две проигравания в деветото за четвъртото си спасяване. С двама бегачи на борда, той победи DJ Stewart и Brett Baty, за да завърши игра, която отне само 2 часа и 5 минути.

The Chicago Кристофър Морел (5) от Cubs стои на домашната табела, след като удари хоумрън с два ръна . „Бързи ининги.“

Mike Tauchman удвои Díaz (0-1) с един аут в деветата. Един аут по-късно, Морел направи бърза топка 3-1 вляво в центъра за своя четвърти хоумрън.

„Винаги съм готов за бързата топка,“ Морел каза чрез преводач. „Беше огромно удовлетворение, огромно облекчение. Особено да мога да го направя пред моите съотборници, да мога да го направя пред моето семейство. Беше просто невероятен момент.“

Развълнуван Морел посочи към секцията си за аплодисменти на трибуните. Със семейството си в Бронкс, той каза, че е имал повече от 40 приятели и членове на семейството на мача.

"Чувствам, че той обича момента", Тейлън каза, „ярките светлини.“

Разход с два аута срещу Иън Хап в четвъртия беше единственият бейзрънър на Чикаго, докато Северино не удари Таучман с водеща стъпка седмият.

„Той беше толкова добър“, каза Суонсън. „Особено силно хвърляне, но някак си топката му имаше като, дори допълнителен живот, отколкото просто скоростта.“