Иън Райт посочи двама играчи, необходими на Арсенал, за да победи Байерн Мюнхен
Снимка: mirror.co.uk
The Mirror | 2024-04-18 | 19:25:35

Иън Райт твърди, че звездата на ПСЖ Витиня и Кевин Де Бройне от Манчестър Сити имат „X-фактора“, който отчаяно липсваше на Арсенал срещу Байерн Мюнхен.

Артилеристите бяха елиминирани от Шампионската лига от германския отбор след общо поражение с 3-2. Джошуа Кимих вкара решителния гол на "Алианц Арена" във вторник.

Докато Арсенал беше здрав в защита през по-голямата част от мача, отборът на Микел Артета се бореше за креативност. И Райт вярва, че двама играчи в частност биха видели артилеристите на полуфиналите.

Говорейки в подкаста на Wrighty’s House, той каза: „Играч като Витиня в Пари Сен Жермен. Знаете ли, когато гледате отбор и си мислите: „Знаеш ли нещо? Може да направи нещо“

„Първото полувреме [Одегаард продуцира] срещу Вила беше едно от най-добрите му изпълнения, които съм виждал от дълго време и той играе много добре този сезон. Говоря за някой с този X-фактор, от който се нуждаем. Имаме много добри играчи.“

Райт добави: „Бен Уайт днес, знам, че трябва да е абсолютно изтощен, да го няма. За да отиде да затвори човек с толкова много време, точно в и около наказателното поле, за да го пресечем в много опасна зона, където друг товар от нашите играчи беше по петите им, това е, което трябва да научим

„Ето защо ще имам търпение с този екип, защото те все още трябва да научат тези неща, тогава не ме интересува какво казва някой, някой с X-фактор, някой с атмосферата на Кевин Де Бройне, те карат нещо да се случва.“

Какво се обърка за Арсенал срещу Байерн Мюнхен? Споделете мислите си в коментарите по-долу

И двамата са в отлична форма този сезон за ПСЖ този сезон – рекорд, който включва попадение при обратната победа на френския отбор срещу Барселона.

Де Бройне пропусна по-голямата част от сезона поради контузия, но се завърна в отлична форма. Той има пет гола и 14 мача в само 18 мача във всички състезания.

Белгийският плеймейкър също беше точен в последния мач на Сити - тяхното отпадане от Шампионската лига от Реал Мадрид. Неговият удар беше отменил ранното откриване на Родриго на Етихад.

Отборът на Пеп Гуардиола загуби след изпълнение на дузпи от испанския отбор. Бившата звезда на Челси Антонио Рюдигер вкара победния точен удар за Реал, който сега ще играе с Байерн Мюнхен на полуфиналите.

и получавайте дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия

Източник: mirror.co.uk