Инструкциите на Пеп Гуардиола оставиха звездата на Манчестър Сити объркана в битката за титлата - „Бях загубен“
The Mirror | 2024-04-29 | 11:26:04

Голмайсторът на Манчестър Сити Йоско Гвардиол признава, че е бил „изгубен“ от тактиката на Пеп Гуардиола при трудната им победа с 2-0 срещу Нотингам Форест.

Левият защитник Гвардиол и резервата Ерлинг Хааланд отбелязаха от двете страни на полувремето, за да дадат на хората на Гуардиола ценните три точки в битката за титлата във Висшата лига. Изненадващо, Форест имаше повече удари от Сити и можеше да поведе в няколко случая.

В един случай Гуардиола беше оставен да беснее срещу Гвардиол, защото бомбардира напред в наказателното поле на отбора на домакините и напусна собствената си позиция изложени. Вратарят на Сити Едерсон в крайна сметка беше принуден да спасява и Гвардиол имаше нужда от яснота от Гуардиола по време на почивката.

„В началото беше една идея, след това мениджърът я промени след половин час, след това отново на полувремето той направи смяна обратно, за да направи същото като в началото на мача“, обясни хърватинът пред Sky Sports. „За да бъда честен, бях малко изгубен, защото не знаех точно какво иска от мен, но той беше много по-ясен след полувремето.“

Ударът на Гвардиол от предната греда с глава от въртящ се корнер на Кевин Де Бройне отбеляза третия му гол в пет мача за Сити, след като пристигна в сделка за трансфер на стойност £77,6 милиона от РБ Лайпциг миналия август. 22-годишният футболист изглеждаше стабилен в защита и сега дава своя принос в другия край.

„Повече от щастлив съм да вкарам още един гол в този труден мач, за да помогна на отбора“, добави Гвардиол . „По-щастлив съм от вземането на трите точки и най-накрая имаме шест дни за почивка и възстановяване и подготовка за следващата.“

След като естествено левият защитник отбеляза и регистрира асистенция в Победата на Сити с 5-1 над Лутън преди две седмици, Гуардиола го определи като "невероятен". „Каква връзка имаме! босът на действащите шампиони на Англия каза за Мач на деня.

Твой ред! Ще спечели ли Манчестър Сити титлата във Висшата лига? Дайте ни вашата прогноза в секцията за коментари

„Йоско с десния крак е невероятен, той се чувства по-уверен с десния крак – когато атакува вътрешно, той е заплаха. Сега той е много по-добър играч и той не губи топки, в началото той губеше топки. Невероятни момчета [Гвардиол и Матео Ковачич]. Събота, когато те приемат Уулвс в началото на 17:30 ч. Те може отново да преследват преднината на Арсенал от четири точки, тъй като топчиите посрещат Борнемут по-рано същия ден. Най-важното е, че Сити има игра срещу Арсенал и ще претендира за четвърта поредна титла, ако спечелят оставащите си четири мача.

Присъединете се към нашата нова общност в WhatsApp и получете ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашето Известие за поверителност.