Кай Хаверц ТРЯБВАШЕ да бъде изгонен срещу Брентфорд, преди да отбележи гол, който изпрати Арсенал начело във Висшата лига, правила на панела
Daily Mail | 2024-03-19 | 01:51:34

Но това можеше да е много в друга ситуация реферът Роб Джоунс правилно е изгонил Хаверц за симулация, разкри Панелът за ключови инциденти в мача. по-рано в мача, трябваше да получи втори жълт картон при опит да спечели дузпа през второто полувреме, което би означавало, че той не беше на терена, за да отбележи победния гол.

Кай Хаверц е трябвало да бъде изгонен преди да вкара победния гол за Арсенал срещу Брентфорд, разкри комисия

Хаверц вкара късно, за да осигури победа с 2-1 за своя отбор изпрати ги начело във Висшата лига

По-рано в играта обаче той е извършил „ясен акт на симулация“, заключи панелът

Вашият браузър не поддържа iframes.

"Хаверц вече пада, когато защитникът прави контакт, докосвайки бедрото на Хаверц", гласи решението. „Панелът единодушно се съгласи, че решението на терена е неправилно и Havertz трябваше да получи второ предупреждение за „явен акт на симулация“.

Havertz видя жълто по-рано в мача след сблъсък с Кристофер Айер, за когото се смята, че е ударил с лакът защитника.

В 65-ата минута той падна при удар от Нейтън Колинс в наказателното поле, но не беше отсъден точен удар. Повторенията показаха, че няма договор между двамата играчи.

Твърди се, че Колинс можеше да бъде чут да нарече решението „по дяволите позор“ след мача като Играчите на Брентфорд се изправиха срещу Джоунс на терена и в тунела след гола на Хаверц в 86-ата минута.

Франк подкрепи своите играчи на пресконференцията си след мача, като каза Хаверц не трябваше да е на терена, когато отбеляза.

VAR не може да се намеси, когато става въпрос за жълти картони, така че не можеше да промени решението.

Играчи на Брентфорд се изправиха срещу рефера Роб Джоунс (в центъра) на терена и в тунела след мача

Статус на Джоунс в съдийските заслуги таблицата, която определя бонусите, вече ще бъде засегната

Панелът за инциденти с ключови мачове се събира всяка седмица, за да гласува ключови решения от игри през уикенда, което се заключава в общите оценки за длъжностни лица на мача, определящи колко получават като бонуси поради класиране в таблица за заслуги.

Съставен е от петима членове, включително трима бивши играчи или треньори от група дават, представител от Висшата лига и представител от съдийската организация PGMOL.

Комисията също постанови, че Майкъл Оливър е бил прав да не присъди Ливърпул късна дузпа срещу Манчестър Сити, когато Алекс Мак Алистър се сблъска с Джереми Доку, въпреки че решението беше три гласа срещу два.