Кайл Уокър и Нийл Маупай се скараха на терена, когато Пеп Гуардиола се намеси
The Mirror | 2024-02-06 | 15:35:05

Пеп Гуардиола се намеси, за да успокои Кайл Уокър, след като защитникът на Манчестър Сити се сби с Нийл Маупай по време на победата с 3-1 в понеделник вечер на Gtech Community Stadium .

Шампионите от Висшата лига запазиха своята кандидатура за титлата и намалиха изоставането от лидера в лигата Ливърпул до две точки благодарение на брилянтен хеттрик на Фил Фодън, който отмени първия мач на Маупай в първото полувреме в западен Лондон .

Сити галопеше към победата, след като Фодън вкара първия си гол за вечерта в началото на полувремето, но все още имаше време за късна драма, благодарение на Уокър и Маупай.

33-годишният национал на Англия можеше да бъде видян да води оживена дискусия със съдията Джаред Гилет в последните 10 минути на мача след взаимодействие с Маупай. След това Гуардиола се намеси, за да говори с Уокър, докато Гарет разговаря с объркания Маупай.

Гуардиола, който беше видян да говори с Мопай, след като французинът беше заменен малко преди последния съдийски сигнал, отказа да хвърли каквато и да е светлина върху инцидента по време на пресконференцията си след мача, въпреки че беше попитан за избухването.

„Нищо. следващият въпрос“, каза испанецът, докато шефът на Bees Томас Франк призна, че е видял инцидента, но не знае никакви подробности за сблъсъка.

Спорът на Maupay с Walker идва по-малко от седмица след като той се сблъска с полузащитника на Tottenham Джеймс Мадисън по време на срещата им на стадион Тотнъм Хотспър.

Присъединете се към дебата! Какво мислите за представянето на Ман Сити срещу Брентфорд? Уведомете ни тук.

Maupay отпразнува прекъсването на безизходицата срещу Спърс, като имитира запазената марка на Мадисън за хвърляне на стрелички, но Мадисън и компанията се смееха последни, след като се пребориха, за да запечатат драматична победа с 3-2.

Говорейки пред TNT Sports след мача, Мадисън наля масло в огъня, като каза: „Току-що му казах, че той не е вкарал достатъчно голове през последните няколко години, за да има свой собствен празник , така че той трябваше да копира моята. Кратка история, завърши добре за нас.“

Maupay отвърна на удара в социалните медии, споделяйки публикация в Instagram, която гласеше: „Тръгнахме малко по-рано с тази. Изкормени, че можахме Нямам победа. Повече голове и по-малко изпадания в моята кариера от Джеймс Мадисън. Отиваме отново в понеделник."

Уокър и Маупай ще подновят познанствата си след две седмици, когато Манчестър Сити приема Брентфорд в другия си мач в ръка на Ливърпул. Шампионите се изправят срещу Евертън в събота.

Присъединете се към новата ни WhatsApp общност! Кликнете, за да получите дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия