Колко дълго продължава Super Bowl като национален химн и шоуто на полувремето допринася за огромен повод
The Mirror | 2024-02-11 | 18:37:34

Super Bowl LVIII е големият финал на сезона на NFL, като прочутото му шоу на полувремето го прави по-дълъг от обикновено.

Сан Франциско 49-те ще се изправят срещу Канзас Сити Чийфс след вълнуващо завръщане срещу Детройт Лайънс.

Патрик Махоумс и Чийфс си осигуриха мястото, като победиха Балтимор Рейвънс на Ламар Джаксън в AFC Шампионска игра. Този Super Bowl е повторение на 2020 г., когато Chiefs победиха 49ers с 31-20, благодарение на завръщането през четвъртото тримесечие, водено от MVP Mahomes.

Chiefs са защитаващи титлата си и са готови да се състезават в четвъртата си четвърт Супербоул след пет години и общо шесто. 49ers играят в своя осми Супербоул.

Супербоул неделя е голям ден, особено за феновете на двата отбора и световната публика, както и за мача, церемонията преди мача и празненствата всички добавят към поводите, които той показва и на полувремето.

ЧЕТЕТЕ ОЩЕ: Super Bowl LVIII разкрива мита за Тейлър Суифт, докато зрелището в Лас Вегас достига връхна точка

ЧЕТЕТЕ ОЩЕ:

Данните предполагат, че играта вероятно ще завърши малко под четири часа след началото. Цялото събитие на Super Bowl, включително анализ преди и след играта, обикновено трае между три до четири часа, като средната продължителност на Super Bowl е около три часа и дванадесет минути.

Super Bowl се състои от четири 15-минутни мача. четвърти, с 30 минути почивка след първите две четвърти. Едно полувреме на редовния сезон е само 12 минути, но шоуто на полувремето на Super Bowl продължава от 12 до 15 минути с популярни изпълнители като Риана, The Weekend, Лейди Гага и Джъстин Тимбърлейк, всички изпълняващи през последните години. Ъшър ще заеме централно място в неделя вечерта.

Що се отнася до мача, видео прегледите на спорни решения, дузпи и прекъсвания са допълнителни елементи, които потенциално увеличават продължителността на Super Bowl, както и рекламите и шоу на полувремето.

За всички най-нови новини, политика, спорт и шоубизнес от САЩ отидете на .

Най-дългият Супербоул в историята на НФЛ беше Супербоул XLVII, когато Балтимор Рейвънс победиха 49ers за четири часа и 14 минути - това включва 34-минутна пауза, причинена от прословутото прекъсване на електрозахранването в Superdome в Ню Орлиънс.

Super Bowl XXXVIII, където New England Patriots победиха Carolina Panthers, беше друг мач за шампионата, който продължи повече от четири часа. Дори единственият Супербоул, който влезе в продължения - между Пейтриътс и Атланта Фалкънс през 2017 г. - продължи три часа и 47 минути.

Чийфс ще играят срещу 49ers в Супербоул LVIII, реванш на Супербоул LIV. В този мач Mahomes поведе Канзас Сити до впечатляваща победа с 31-20. Мачът е насрочен за неделя, 11 февруари.