Кой спечели ITV Dancing On Ice 2024? Райън Томас „безмълвен“, тъй като е коронован за победител
The Mirror | 2024-03-10 | 22:11:49

Dancing On Ice короняса своя шампион за 2024 г. след напрегнат финал.

На леда в неделя вечер излязоха финалистите Райън Томас, Адел Робъртс и Майлс Назер с 39-годишния Райън по-късно коронясаха победителя заедно с техния професионален партньор по кънки Амани Фенси. Грег Ръдърфорд трябваше да участва на финала, но за съжаление беше принуден да се оттегли поради „сериозна контузия“ само часове преди шоуто в неделя.

За финала съдиите Джейн Торвил и Кристофър Дийн , Ашли Банджо и Оти Мабусе предложиха своите отзиви, тъй като знаменитостите се представиха за последен път след завладяващата 16-та серия. Шоуто, представено от Стивън Мълхърн и Холи Уилоуби, видя Райън, 39, Адел, 45, и Майлс, 28, да излязат на леда за последен път.

След първите съчетания беше разкрито, че Райън и Майлс са преминали в следващия кръг, като Адел завърши на трето място. В изключително специален финал тази година се навършват 40 години от спечелването на златния медал на Торвил и Дийн на Зимните олимпийски игри в Босна и Херцеговина. По-късно в шоуто последните двама състезатели Райън и Майлс изпълниха съчетание, вдъхновено от изпълнението на дуото на кънки на Bolero на Равел в Сараево на Игрите през 1984 г.

Миналата година олимпийският гимнастик Найл Уилсън и неговата партньорка по кънки Оливия Смарт бяха короновани за шампиони, като Райън сега пое управлението. След обявяването на Райън за победител, бившата звезда на Coronation Street призна: „Без думи съм!“ преди да добави: „Просто не мога, това е Амани, радвам се за нея, защото тя положи толкова много труд с мен. Слушай, Грег, ако гледаш това у дома... този трофей е за теб , приятел!"

В тъжна новина, само часове преди финала, беше обявено, че 37-годишният Грег се е оттеглил от шоуто поради „сериозна контузия“. Спортната звезда трябваше да се представи с професионалния си партньор по кънки Ванеса Джеймс в опит да бъде коронясана като шампион за 2024 г., състезавайки се срещу Райън, Адел и Майлс.

Въпреки това, само часове преди финала в неделя, професионалната партньорка на Грег по кънки Ванеса, 36, публикува снимка в Instagram, обявявайки, че са на път за болницата, след като Грег беше ранен по време на репетиции. Ванеса написа: „За съжаление Грег получи сериозна контузия тази сутрин на репетициите и няма да може да играе тази вечер. На път сме към болницата, за да може Грег да бъде прегледан допълнително и да получи лечението, от което се нуждае.“

Напускането на Грег също беше разгледано в шоуто с водещите Холи и Стивън, които изпратиха своите добри пожелания. 43-годишната Холи каза: „Може би сте забелязали, че Грег и Ванеса не бяха част от нашето откриване. За съжаление, Грег се нарани на репетициите по-рано днес. Всички сме напълно изкормени. За съжаление, той не може да продължи в състезанието.“

Финалът Dancing On Ice се излъчва тази неделя от 18:25 ч. по ITV и ITV X. *Следвайте Mirror Celebs и TV в Snapchat, Instagram, Twitter, Facebook, YouTube и Threads.