Ла Лига: Жирона победи Атлетико Мадрид с 4-3, след като Рюдигер задържа Реал в движение
Снимка: theguardian.com
The Guardian | 2024-01-04 | 05:09:18

Иван Мартин го спечели на последно място, въпреки хеттрика на Алваро Мората. Реал Мадрид напусна със закъснение срещу Майорка 1-0 Guardian sport и Reuters сряда, 3 януари 2024 г. 18.10 EST Първа публикация в сряда, 3 януари 2024 г. 15.50 EST

Гол на Иван Мартин в добавеното време донесе на Жирона драматична домакинска победа с 4-3 срещу Атлетико Мадрид, което ги запази наравно по точки с Реал Мадрид на върха в Ла Лига.

Жирона откри резултата две минути след началото на мача с Валери Фернандес, който направи страхотен удар от на границата на наказателното поле, преди Атлетико да изравни чрез Алваро Мората в 14-ата минута.

Високата преса на Жирона се отплати, тъй като те откраднаха топката от Коке, преди Савио да вкара при втория опит направи 2-1 в 26-ата минута. Холандският защитник Дейли Блинд увеличи преднината на домакините в 39-ата минута с попадение, преди Мората да върне един за Атлетико с добро соло в последната минута на първото полувреме.

Мората отбеляза третия си гол в 53-ата минута, стреляйки от вътрешността на наказателното поле, за да изравни отново, но Мартин подпечата победата за Жирона с брилянтен удар.

Антонио Рюдигер гол от второто полувреме донесе на лидера в Ла Лига Реал Мадрид домакинска победа с 1-0 над Майорка в сряда, удължавайки серията си без загуба в лигата до 13 мача.

Централният защитник наруши безизходицата в 78-ата минута, като се възползва от една небрежна защита от корнер на Лука Модрич, за да засече с глава горния ъгъл и да вкара първия си гол за сезона. Майорка демонстрира здрава защита и беше близо до това да шокира Реал с два удара, които уцелиха рамката.

„Страхотно центриране на Лука, страхотно блокиране на [Дани] Карвахал и за щастие влезе“, каза Рюдигер пред репортери. „Щастлив съм, защото това беше важен гол и три важни точки за нас. Този отбор има нещо специално, добра комбинация от млади и стари таланти.“

Винисиус Джуниор също беше близо до гол при завръщането си в игра, след като беше извън терена поради контузия, но Майорка вратарят Предраг Райкович направи страхотно спасяване, за да откаже бразилеца през първото полувреме.

Реал следва да гостува на петодивизионния Арандина в първия кръг на Купата на Испания, преди да се изправи срещу Атлетико Мадрид в Суперкупата на Испания.

Много късен победител от Уилиът Сведберг донесе на Селта Виго обратна победа с 2-1 срещу Реал Бетис< /силен>. 19-годишният шведски полузащитник се нахвърли в петата минута на добавеното време, за да завърши обрата, след като дузпата на Яго Аспас в 16-та минута изравни нещата след това. Откриването на Айтор Руибал.

Гранада победи Кадис с 2-0 с голове на Мирто Узуни и Браян Сарагоса, който се съгласи преминаване в Байерн Мюнхен в края на сезона.

Източник: theguardian.com